Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Walka z jąkaniem

  • Posted on: 10 July 2022
  • By: addmean
Początek choroby można przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To podstawowe oznaki jednej z trudniejszych chorób, która potrafi zaważyć na całym życiu. Nie ma lęku na jąkanie, ale jest logopedyczna terapia, która pozwala łagodzić tę przypadłość.

Przyczyny jąkania
Trudno określić, gdzie leży przyczyna tego problemu komunikacyjnego. Istnieje jąkanie organiczne to bardziej skomplikowane upośledzenie fizyczne. Inny rodzaj to jąkanie czynnościowe może być spowodowane traumą, trudnym przeżyciem, wielkim stresem. Bywa, że dzieci mogą jąkać się się jedynie w szkole – w stresującej klasie.
Dzieci
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com
Dziecko zawsze ma swoje tempo rozwoju. Niektóre uczą się mówić bardzo szybko, inne mają z tym wyraźny problem. Pomiędzy 4 a 8 rokiem życia zdarza się, że dzieci mogą się jąkać. To zwykle połykanie lub powtarzanie sylab, znakiem jest zacinanie się. Mogą to być tylko tymczasowe trudności i szybko ustąpią, z tego powodu ten problem określany jest jąkaniem rozwojowym.

Jeśli poszukujesz dodatkowych wiadomości na opisywany w tym serwisie problem, to zapewne odnajdziesz więcej pod linkiem (https://zdrowe-jelita.com/kategoria-produktu/konsultacje/warszawa-konsultacje/)!

Jednak w tych najtrudniejszych sytuacjach zaburzenie wymowy może przerodzić w osobistą tragedię. Chorujący czuje ucisk i brak tlenu w piersi, a słowa, pomimo trudu, nie artykułują się.
Dziecko
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com
Pojawić się mogą także męczące tiki, które powodują kolejne stresy, jeszcze mocniej komplikując chorobę. Niezbędna jest terapia i sprawdzony neurologopeda.Najlepsza pomoc logopedyczna Popularne ćwiczenia na jąkanie rozluźniają aparat mowy. To dobrze znane nadmuchiwanie baloników, masowanie policzków i artykulacja sylab w lusterku. Niezbędna jest pomoc psychologa. Jąkający często mają nawet problem z codziennymi czynnościami takimi jak rozmowa telefoniczna, zakupy, a porażka rodzi kolejny problem. Ważne jest też to , by zdystansować się nieco i nie wstydzić jąkania. Pokonanie stresu to początek spokojnej rozmowy.

Jąkanie to złożone, trudne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tego może pomóc dobry logopeda Warszawa jest znanym w kraju ośrodkiem, leczenia takich schorzeń. Zobacz na: - logopeda.