Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Faktoring – innowacyjne podejście do kierowania własnym przedsiębiorstwem

  • Posted on: 15 September 2022
  • By: addmean
Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Kojarzy się to z wizją niezależności i większych zarobków. Zdarza się natomiast tak, że zbyt pochopnie założony albo nieprzemyślany biznes spotyka się z problemami ekonomicznymi. Sprawdzonym sposobem może okazać się faktoring.

spotkanie biznesowe
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Założenie firmy wydaje się być proste oraz pełne korzyści. Własnoręczne zarządzanie czasem, większa dowolność w planowaniu dni wolnych, szansa na godziwe zarobki, a ponadto szereg dodatkowych udogodnień, jak firmowe zakupy na fakturę VAT lub włączone w koszty wydatków, takich jak: dieta w podróży służbowej. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się na własną działalność trzeba się przygotować, żeby uniknąć niespodziewanych problemów.

Jeśli taki artykuł Cię zaintrygował, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik - ta unikalna strona (https://www.well-done.pl/szkolenia-podesty-ruchome/) zapewne także okaże się dla Ciebie ciekawa!

Więcej na

Często na początku pojawia się problem przepływu gotówki, następujący, np. z braku terminowych płatności od kontrahentów. W takiej okoliczności jednym z rozwiązań jest faktoring. Żeby lepiej poznać to zjawisko warto sięgnąć do Internetu. Szczegółowe informacje uzyskamy, jeśli w wyszukiwarkę wpiszemy zwrot „faktoring definicja” (). Z wyników dowiemy się, że termin ten oznacza jedną z form finansowania działalności przedsiębiorstw, które utraciły zyski poprzez nieobowiązkowych kontrahentów bądź posiadają datę płatności w przyszłości. Bez wątpienia jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problemy z wyregulowaniem bieżących wydatków.prowadzenie firmy
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Po wpisaniu zwrotu „factoring definicja” dowiemy się także, że dzięki usłudze faktoringu działalność gospodarcza otrzymuje środki pieniężne wcześniej niż określa data zapadalności wierzytelności handlowych. Dzięki temu przedsiębiorca, który zdecydował się na założenie firmy i ma kłopoty pieniężne nie musi oczekiwać na zwrot wierzytelności od dłużnika. Faktoring pomaga zachować płynność finansową w przedsiębiorstwie przez możliwość wyboru ilości wierzytelności, a także terminu ich sprzedaży zewnętrznej działalności. Wyróżniamy trzy strony w zjawisku factoringu: faktoranta, czyli przedsiębiorcę, który wypisuje faktury, dłużnika, któremu te faktury na dane towary i usługi są wypisywane i faktora – wyspecjalizowaną instytucję finansową, która świadczy usługi factoringowe, wykupując od faktoranta wystawione faktury.