Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Laserowa korekta wad wzroku – dlaczego dobrze jest skorzystać z tej metody?

  • Posted on: 22 October 2022
  • By: addmean
Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie każdemu one pasują. Poza tym ich noszenie wielokrotnie może nas ograniczać, m.in. w trakcie uprawiania sportu, soczewki z kolei nie nadają się dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy cierpią na problem suchego oka. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest laserowa korekta wad wzroku, która umożliwia ostatecznie zapomnieć o trudnościach z oczami. Na czym polega i jakie są jej plusy?

www.lexum.pl
Author: Vitali Ja
Source: http://www.flickr.com
Laserowa korekta jest przede wszystkim trwałą metodą, z tego powodu decyduje się na nią tak wiele osób. Polega na zastosowaniu wiązki lasera, dzięki któremu można z maksymalną precyzyjnością wymodelować kształt rogówki oka (przeczytaj na stronie). Dzięki tym działaniom wpadające promienie świetlne wreszcie będą tworzyć na siatkówce wyraźny, a nie, tak jak do tego czasu – przymglony obraz. Oczywiście konkretne parametry, podług których ustawiany jest laser, muszą być dopasowane do danego pacjenta, poddającego się zabiegowi. Odmienne są też metody działania zależnie od schorzenia, z którym zgłasza się do kliniki chory – tak np. w przypadku krótkowzroczności potrzebne jest spłaszczenie powierzchni rogówki, w dalekowzroczności z kolei – jej uwypuklenie. Laserowa korekta, poza wyzwoleniem od szkieł, posiada także dużo innych walorów. Zaliczają się do nich bez wątpienia szybkość jej przeprowadzenia, a więc kilkanaście minut. Zabieg nic nie boli, co jest niebywale ważne dla osób obawiających się takich niedogodności. Miejscowe znieczulenie chroni przed jakimkolwiek uczuciem dyskomfortu. Zabieg (mezoterapia wrocław) jest wykonywany w charakterze ambulatoryjnym, dlatego pacjent nie zostaje w klinice, tylko jest wypisywany wkrótce po jego zrealizowaniu. Trzeba jeszcze dodać, że korekta laserowa niesie ze sobą niebywale niewielkie ryzyko powikłań i szybko możemy powrócić do normalnego życia.

Narzędzie do badania wzroku
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na powyżej opisany zabieg, trzeba przede wszystkim upewnić się, że laserowa korekta wad wzroku będzie przeprowadzana przez doświadczonych ekspertów, przy zastosowaniu nowoczesnych, sprawdzonych sprzętów - zobacz: pytania do lekarza. Potrzebne są też badania kwalifikacyjne, by wyznaczyć, w jaki sposób zadziałać na rogówkę i jakie parametry lasera ustawić. Miejmy na uwadze to rozwiązanie, a już wkrótce rozstaniemy się z okularami czy soczewkami i będziemy mogli cieszyć się rewelacyjnym wzrokiem.