Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Garść słów o soczewkach kontaktowych

  • Posted on: 10 May 2022
  • By: addmean
Liczba osób w Polsce, które z przyczyn zdrowotnych muszą zakładać na nos szkła korekcyjne jest całkiem duża. Wskazać można jednak sytuacje, kiedy noszenie okularów nie jest komfortowe. Stąd na przykład wynika bardzo duża popularność soczewek kontaktowych.

soczewka na palcu
Author: Fiona Henderson
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób zmuszonych do zakładania szkieł korekcyjnych ze względów praktycznych zakłada nie okulary, ale soczewki kontaktowe. Noszenie okularów jest mało komfortowe, a w wypadku osób uprawiających różne dyscypliny sportowe może być naprawdę niebezpieczne. Osoby, które zdecydowały się na noszenie soczewek zamiast okularów bez wątpienia mają szeroki wybór. Tradycyjny podział soczewek uwzględnia kryterium okresu przez jaki mogą być noszone. Do najpopularniejszych soczewek należą w związku z tym soczewki jednodniowe. Ale do wyboru są również soczewki, które można używać wielokrotnie. Wśród tych popularnością cieszą się soczewki dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Kolejnym kryterium, według którego dzielone są soczewki to wykorzystany materiał. Możemy więc w tym przypadku mówić o soczewkach twardych lub miękkich. Soczewki miękkie robi się z hydrożelu lub z połączenia hydrożelu oraz silikonu. Te twarde robione są ze specjalnego typu szkła. Jest to szkło organiczne. O wiele bardziej komfortowe jest stosowanie soczewek miękkich, ale nie przy każdym rodzaju wady wzroku można je wykorzystywać.

Zaprezentowany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać - przejdź do strony konsultacja neurochirurgiczna online !

Wśród soczewek wyróżnić można nie tylko soczewki korekcyjne, które zakłada się zamiast tradycyjnych okularów, ale także soczewki tak zwane kosmetyczne. Po te soczewki często sięgają osoby, które lubią zmieniać kolor swoich oczu.soczewki
Source: foter.com
Wybór soczewek kontaktowych jest dzisiaj wielki. Wśród nich na uwagę zasługują soczewki Bausch & Lomb. Wśród soczewek tej firmy znajdziemy na przykład soczewki Biotrue ONEday. Soczewki o tej właśnie nazwie to innowacyjne soczewki do wykorzystania jednodniowego. Mają zawartość wody 78%, a więc oraz osobach, które pracują przy komputerze. Soczewki Purevision 2 HD zmniejszają zjawisko olśnienia, dzięki czemu można cieszyć się wyraźnym widzeniem, również jeśli pomieszczenie nie jest najlepiej oświetlone.