Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o oczy

  • Posted on: 22 September 2019
  • By: addmean
Oko jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów. Aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. Ich sprawność pozwala nam na samodzielne wykonywanie wielu czynności, nie tylko tych związanych z pracą zawodową, ale też z wieloma codziennymi obowiązkami| To one, dają nam tę moc dzięki której poznajemy świat i jego piękno. Widzimy kolory, twarze, przedmioty. Spoglądamy w oczy ukochanej osoby...


Badanie wzroku
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Gdy boli nas głowa momentalnie szukamy przyczyny bólu. Równie szybko sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Dlaczego więc wtedy, gdy czujemy ból w oczach nie reagujemy natychmiastowo? Wszak nasze oczy wymagają specjalnego traktowania. Być może winna jest tej sytuacji nieświadomość poważnych schorzeń oczu, jakie mogą nam grozić. W wielu przypadkach to przysłowiowe machnięcie ręką decyduje o tym, że ból w oczach jakoś staramy się przeczekać i nie chcemy poznać jego przyczyny. A przecież może nas alarmować o niebezpiecznych chorobach, których nie powinniśmy bagatelizować. Co może być przyczyną bólu? Schorzeń występuje niemało, począwszy od alergii, zespołu suchego oka, zapalenia nerwu wzrokowego po groźną zaćmę, która nie boli, a jednak prowadzi do utraty widzenia. Niestety, zaćma jest chorobą dziedziczną, stąd dużą rolę odgrywają regularne wizyty w gabinecie okulistycznym i badanie wzroku Toruń.


okulista
Author: Nomadic Lass
Source: http://www.flickr.com
Obecnie nie istnieje żaden lek (zobacz artykuły medyczne) zapobiegający lub leczący zaćmę, więc wymagana jest operacja. Operacje wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Istotne więc jest, by klinika na którą się zdecydujemy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród przyjaciół, sprawdźmy adresy klinik okulistycznych, które posiadają swoje strony w sieci, a na pewno znajdziemy odpowiednią klinikę - Z odpowiednio wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie. I pamiętajmy: w razie korekty wzroku, nigdy nie dajmy się skusić niską ceną gotowych okularów dostępnych w hipermarketach czy stacjach benzynowych. Tylko regularne badanie wzroku, podczas wizyty u specjalisty optyk (beskidmed.pl/) Toruń pomoże w wykryciu wady wzroku i należytym doborze szkieł.