sprzęt

Jakie są metody badań nieniszczących? Jakie z nich jesteśmy w stanie wyróżnić? Jakie korzystnie zastosować?

 • Posted on: 14 September 2021
 • By: addmean
badania
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jedną z najbardziej znanych metod badań NDT (czyli nondestructive testing - nieniszczące badania) są badania penetracyjne pt. Używa się ich do badań konstrukcji metalowych, jak i niemetalowych. W praktyce nie powinniśmy tego używać do badań materiałów porowatych. Badania pt korzystają ze zjawiska włoskowatości, co oznacza kapilarność, które polega na przenikaniu cieczy w głąb wąskich i niezbyt prosto dostępnych przestrzeni a także wypełnianiu ich, chociaż występuje jednocześnie siła ciężkości. Stosuje się w nich penetranty, które można zastosować na całej długości spoiny, mają one za zadanie dostać się w otwory powierzchniowe.

W jaki sposób można dbać o prawidłowy rozwój dzieci, jak właściwie wybrać inwalidzki wózek dla malucha.

 • Posted on: 9 March 2021
 • By: addmean
rehabilitacja
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy rodzice się cieszą, jeśli ich dziecko będzie rosło zdrowo i bez żadnych problemów, wówczas będzie mogło w pełni cieszyć się życiem. Bardzo często pojawiają się niestety najróżniejsze problemy z postawą czy budową ciała, i w takim przypadku niezbędne będzie podjęcie stosownych kroków w celu ich wyeliminowania albo chociaż ograniczenia.

Spory procent ludzi boi się iść do stomatologa - to bez sensu, gdyż dziś wszystko odbywa się fachowo i pod znieczuleniem

 • Posted on: 1 July 2020
 • By: addmean
dentysty
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com
Każdy dentysta w swym gabinecie dba o najlepszą jakość usług i przez to cały sprzęt, który jest na stanie jest albo jednokrotnego użytku, albo odkażony - na przykład wiertła.

Zaopatrujemy się w leki na potęgę. Czy opłaca się robić zakupy w aptece internetowej?

 • Posted on: 17 February 2020
 • By: addmean
apteka samoobsługowa
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com
Niemal każdy człowiek przyjmuje stale, bądź od czasu do czasu jakieś lekarstwa. Przemysł farmaceutyczny wciąż rośnie w siłę. Jest coraz to większy wybór farmaceutyków przeróżnego rodzaju na każdą dolegliwość i chorobę. To samo dotyczy wyposażenia medycznego.

Jaki papieros elektroniczny można kupić na początek?

 • Posted on: 3 November 2019
 • By: addmean
e papieros
Author: christopher cornelius
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób postanawia zmienić klasycznego papierosa na e - papierosa. Nabycie papierosa powinno być przemyślane, ponieważ właściwości tego typu papierosa muszą być dobrane do potrzeb indywidualnych kupującego, ale także do rutyny i stylu życia. Jest wiele rodzajów papierosa elektronicznego, z tego powodu tak istotna jest orientacja na ich temat, by w pełni użyć konkretny model.

Masz problemy z zębami? Odszukaj dentystę w stolicy!

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
zdrowie - migawka
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, spora liczba rodaków ma uregulowaną składkę zdrowotną. Jest ona o tyle istotna, że umożliwia nam bezpłatne leczenie u większości lekarzy. Wejście w posiadanie tego typu uprawnień nie jest trudne. Należy się ono uczniom, ludziom zaangażowanym na etat, rencistom. Z powodu ogromnej ilości zainteresowanych konkretnymi lekarzami, dostanie się do nich w niedalekim terminie jest nieprawdopodobne. Jest to widoczne przeważnie w sporych miastach jak Warszawa, gdzie przebywa sporo studentów. Jednym z najmocniej popularnych specjalistów jest dentysta.