depresja

Światełko w tunelu, czyli korzystny wpływ światła na walkę z depresją

 • Posted on: 14 July 2022
 • By: addmean
depresja
Author: Gerald Gabernig
Source: http://www.flickr.com
Depresja zaczyna być dolegliwością cywilizacyjną. Nieprzerwany stres, ogrom pracy, życie w pędzie powodują to, iż są chwile, w których zatracamy chęć do dalszego życia. Depresja jest straszną towarzyszką. Jeśli raz się z nią zetkniemy, nie będzie chciała nas opuścić.

Jak efektywnie walczyć ze stanami depresyjnymi?

 • Posted on: 4 July 2022
 • By: addmean
słońce
Author: gnuckx
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie nie jestem jakimś psychiatrą, więc wcale nie jest powiedziane, że mogę pomóc takim osobom, które chorują na większą depresję. Czyli jeśli na ten przykład nieustannie, niemal codziennie, poważnie myślisz o odebraniu sobie życia, musisz szukać szybkiej pomocy u ekspertów, w żadnym razie nie powinieneś czerpać informacji z Sieci. Jednak już na przykład depresja sezonowa jest sporo popularniejsza, tak naprawdę może dopaść wszystkich. A należy pamiętać, że Polska to nie Kalifornia, pogoda często uprzykrza nam życie. Choć w przykładowo Szwecji jest akurat w tej materii jeszcze gorzej.

Jeśli razem ze zbliżającą jesienią dopada cię sezonowa depresja, walcz!

 • Posted on: 21 June 2022
 • By: addmean
depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Zaburzenie depresyjne powoduje, że gaśnie radość życia, przyszłość nas przeraża, a przeszłość jawi się jako pasmo nieszczęść. Stanowi temu, towarzyszy przygnębienie, rozpacz i bojaźń. Coś, co inni biorą za otarcie naskórka, dla cierpiących na tę chorobę jest krwawą raną.

Czy jesień jest faktycznie tak depresyjna? Czy podczas jesieni pozostaje nam tylko melancholia i nuda?

 • Posted on: 4 June 2022
 • By: addmean
Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to aura, która większości osób kojarzy się negatywnie. Najgorsi pesymiści sądzą, że kojarzy się ona z umieraniem. Podczas gdy jest to aura pogodowa jak każda inna, która nadchodzi cyklicznie i niesie ze sobą plusy i minusy.

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
Kobieta czytająca książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób, a nierzadko także my sami, musimy się uporać z różnymi problemami o charakterze zdrowotnym. Oczywiście, medycyna rozwinęła się w ostatnim czasie w sposób bardzo szybki, co jednak nie spowodowało tym samym, że człowiek nie musi przejmować się swoim zdrowiem. Wręcz przeciwnie - w aktualnych czasach możemy wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały właśnie w ostatnich latach. Jest to dość niepokojące, ponieważ w żadnym stopniu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nastąpi w tej materii w dalszych latach.

Pomoc terapeutyczna staje się na obecną chwilę jednym z na ogół szukanych pojęć.

 • Posted on: 10 May 2022
 • By: addmean
Psychoterapia grupowa
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
W dzisiejszych czasach wiele ludzi zmaga się z depresją i pozostałymi tematami istoty psychicznej. Jest to duży problem, który zdecydowanie ciężej zmóc aniżeli chorobę cielesną, szczególnie, że porusza także rodzinę i bliskich osoby zanurzonej w depresji.

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy należałoby iść na psychoterapię?

 • Posted on: 4 January 2022
 • By: addmean
psychologia
Source: flickr.com
Psychoterapeuta to fachowy specjalista, który pomaga pacjentom przejść przez rozliczne męczące sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się problemy. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, lecz użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej zerknąć na to, co aktualnie dzieje się w życiu pacjenta, który nie zawsze umie popatrzeć na niektóre sprawy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przekształcić sposób myślenia albo postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi kłopotami.

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z pomocy terapeuty?

 • Posted on: 3 January 2022
 • By: addmean
psycholog
Source: flickr.com
Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie, niektórzy z nas zauważają, że coraz mniej rzeczy sprawia im radość. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, przygnębienie i zniechęcenie coraz bardziej przeszkadzają im w codziennym funkcjonowaniu. W końcu nastaje moment, iż nie mają sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest poważnym problemem, który objawia się głównie nieprawdopodobnym i trwałym pogorszeniem nastroju.

Kompetentne leczenie psychologiczne okazuje się jedynym wyjściem na problemy wielu osób

 • Posted on: 31 December 2021
 • By: addmean
Lekarz
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Obecnie na człowieka oddziałuje wiele elementów, które niezmiernie wpływają na jego psychikę. Pęd każdego dnia, ochota osiągnięcia sukcesu, wymagająca praca to wyłącznie niektóre aspekty ogromnie wyczerpujące pokaźną część osób. Z pewnością dostrzega się duży wzrost zainteresowania poradniami psychologicznymi w aktualnych czasach. Ludzie coraz to trudniej radzą sobie z własnymi kłopotami i poszukują pomocy u profesjonalistów.

Nie należy mówić, iż nie mamy chwili słabości, skoro w rzeczywistości one występują. Na problemy są przecież metody

 • Posted on: 4 March 2021
 • By: addmean
psycholog
Source: flickr.com
Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie trudności, jakie mogą nam uprzykrzać życie. Są one niestety naturalnym procesem, więc zamiast je odrzucać, udawać, że wszystko jest w porządku, trzeba je przyjąć do wiadomości. To nie oznacza, iż się poddajemy, otóż nie, skoro bowiem zaakceptujemy nasze problemy, gorsze dni, jakich doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z jakim wrogiem musimy sobie poradzić.

Kiedy oraz dlaczego wskazane jest pójść do psychologa

 • Posted on: 8 April 2020
 • By: addmean
systemy modułowe
Author: BLACK RED WHITE SA
Source: http://www.brw.com.pl/
Czasami świat wali ci się i nie umiesz samodzielnie go udźwignąć. Boleje twa psyche a także ciało, nie potrafisz normalnie żyć. Wtenczas warto pomyśleć o pomocy!


Kiedy boli cię ząbek, możesz go samodzielnie wyrwać, jednak czy się na to zdecydujesz? Na pewno nie, jak najprędzej umówisz się z dentystą.