Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób badanie oparte na kropli krwi może pomóc w profilaktyce i diagnostyce różnych schorzeń.

  • Posted on: 10 December 2020
  • By: addmean
Nowoczesna medycyna znalazła odbicie także w diagnozowaniu chorób. Tak naprawdę to przy wielu chorobach właśnie od diagnostyki się wszystko zaczyna, właściwie wykonane i zinterpretowane badania mogą dać bardzo dużo wiedzy na temat stanu danego pacjenta. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych sprzętów obecnie możliwości w tym względzie są naprawdę duże, a każdy nowy rok przynosi kolejne nowości.

Badanie krwi
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Systematyczne wykonywanie badań ma również bardzo duże znaczenie przy wykrywaniu wielu chorób, zwłaszcza zalecane są badania krwi, z których da się naprawdę bardzo dużo dowiedzieć. Już zrobienie podstawowego pakietu, to znaczy morfologii oraz OB pozwoli doświadczonemu lekarzowi ocenić, czy wszystko będzie w porządku z organizmem. Jeżeli będzie to konieczne, to lekarz może zlecić bardziej zaawansowany zestaw badań, których współcześnie przeprowadzanych jest już kilkaset różnych rodzajów. Wiele z nich robi się tylko w pewnych sytuacjach, a wiele każdy może sam wykonać i zobaczyć, czy jego wyniki nie odbiegają od normy.

Czerwone krwinki
Author: Ed Uthman
Source: http://www.flickr.com
Od niedawna w laboratoriach dużym zainteresowaniem się cieszy badanie kropli krwi Wrocław. Ta mało znana jeszcze niedawno metoda diagnostyki od lat jest bardzo popularna na Zachodzie, i w pewnym momencie dotarła również do nas - dowiedz się więcej. Badanie - umów wizytę w naszym gabinecie ortopedycznym - to w największym skrócie polega na tym, że pobraną kroplę wkłada się do specjalnego mikroskopu i ogląda w dużych powiększeniach. Dzięki zastosowaniu takiego mikroskopu na przyłączonym do niego ekranie komputera można oglądać wszystkie składniki krwi. Ponieważ przez jakiś czas po pobraniu krwinki jeszcze są żywotne, to w czasie badania (patrz szczegóły) da się dokładnie określić wiele ich parametrów, na przykład ich aktywność i położenie względem siebie. Poza tym tego dobry analityk dostrzeże także niepożądane bakterie, grzyby i pasożyty, a także sprawdzi, jak krew będzie się zachowywać z upływem czasu. Przez takie badanie da się zorientować, jaki jest stan organizmu i w razie jakiś odstępstw od norm zastanowić się nad odpowiednimi zmianami.