Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy potrzebna jest proteza?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Utrata nawet jednego zęba jest problemem, a kiedy jest to więcej niż jeden ząb... Wtedy problem może stać się dramatem. Na szczęście dzisiaj protetyka jest na takim poziomie, że bezzębność nikomu nie grozi.


Deficyty powinny być jak najprędzej uzupełniane, bowiem zaniedbanie tego może doprowadzić do poruszania się oraz obracania ząbków sąsiadujących z próżnią, "przedłużania się" ząbków przeciwstawnych oraz zanikaniu kości.


obiad
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com


Przed leczeniem protetycznym nieodzowne jest leczenie zachowawcze - zlikwidowanie próchniczych ognisk, profesjonalne oczyszczenie ząbków, ewentualnie kanałowe leczenie.
produkt
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


Protezy nastręczają ponadprzeciętnej troski o higienę jamy ustnej -> (sprawdź szczegóły). Uwagi wymaga szczególnie okolica przydziąsłowa koron a także mostów, ze względu na skłonność do nagromadzania się nazębnej płytki a także trudności w jej oczyszczaniu. Protezę ruchomą trzeba oczyszczać szczegółowo po każdym jedzeniu, minimum 2 razy na dzień. Najlepiej stosować dwustronne szczotki do protez, które dzięki znakomicie uformowanemu włosiu pozwalają na oczyszczenie nawet z trudem osiągalnych punktów. Ważną kwestią jest klajster do protez, jaki ma poprawiać jej utrzymanie w jamie ustnej przez jak najdłuższy czas. Klajster stosuje się w ten sposób, iż nakłada się go na suchą protezę, którą następnie lokuje się na miejscu oraz trzyma przez parę sekund przyciśniętą do dziąseł oraz podniebienia.


Tworząca się miękka warstwa pomiędzy dziąsłami a protezą zapewnia komfort, łagodzi objawy związane z ocieraniem się protezy o dziąsła jak też chroni przed nagromadzaniem się resztek pokarmu pod protezą. Wszelki protetyk warszawa wola poleci ci odpowiedni klej.
Tags: