dziecko

Postępowanie z dziećmi niepełnosprawnymi psychicznie

 • Posted on: 9 August 2019
 • By: addmean
test Asperger
Author: Monsieur Gordon
Source: http://www.flickr.com
Rozmaite choroby i niepełnosprawności aktualnie powoli przestają być tematem tabu. Tak jest także w przypadku chorób umysłowych. O takich chorobach bowiem dawniej mówiono bardzo niewiele lub w ogóle. Aktualnie przywiązuje się wagę do tego, by móc niepełnosprawnym ludziom udzielić pomocy i w jak największym stopniu ułatwić egzystencję. Tworzone są nawet wyspecjalizowane instytucje i fundacje, których zadaniem jest wspierać osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Czemu najlepiej korzystać ze wsparcia psychologa? Kiedy warto pójść do niego na wizytę? O jakich sprawach koniecznie pamiętać?

 • Posted on: 6 August 2019
 • By: addmean
Czasem pojawia się taki czas, iż jesteśmy zmuszeni skorzystać z oferty psychologa lub psychiatry. Dzieje się tak, jak nie możemy poradzić sobie do końca z normalnym funkcjonowaniem. Objawy natomiast są tak mocne, że nie można sobie z nimi dać rady.

Nowoczesne sposoby leczenia niepłodności jako ostatnia deska ratunku dla małżeństw bezskutecznie starających się o dziecko

 • Posted on: 5 August 2019
 • By: addmean
kolana
Author: Public Stock
Source: http://www.flickr.com
Dwudziestolatki, które mają wielkie problemy z zajściem w ciążę nie mogą zbyt szybko się poddawać, ponieważ nowoczesna medycyna ma niesłychany potencjał, a o sukcesach lekarzy pisze się bez przerwy.

Wady wymowy wywołują spory wpływ na człowieka- dowiedz się, w jaki sposób temu przeciwdziałać

 • Posted on: 23 July 2019
 • By: addmean
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że jeśli ktoś od dzieciństwa ma trudności z wymową, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż praktycznie nie zwraca na to uwagi. Niestety inni ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tu niesamowicie wstrętne, więc niejednokrotnie wyszydzają nawet najdrobniejsze omyłki. To wszystko ma szansę prowadzić do tego, iż dana osoba jeszcze bardziej pogłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze w dodatku zaczyna się wycofywać w siebie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko ciągle zwracamy zbyt wielką uwagę na osoby, które posiadają kłopot z jąkaniem się.

Czy powiemy jak schudnąć po ciąży?, by pozyskać takie informacje

 • Posted on: 23 July 2019
 • By: addmean
ciąża
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Czy mamy jakieś pytania po ciąży?

Nie podlega wątpliwości, że macierzyństwo to wspaniały czas, kiedy będziemy odpowiedzialni za małego człowieczka, który okazuje się być ciałem z naszego ciała. Jednak jest to też czas strachu czy wszystko odpowiednio robimy, czy nie popełniamy jakichś błędów, które mogą okazać się niebezpieczne dla dziecka. Czasem również poszukujemy miejsca, w którym będziemy mogli wymieniać opinie z innymi mamami.

W jaki sposób dbać o własną pociechę?

 • Posted on: 2 July 2019
 • By: addmean
nemowlak
Author: Joel Müller
Source: http://www.flickr.com
Dziecko jest prawdziwym skarbem - a w końcu o skarb trzeba umiejętnie dbać. Jednakowoż prawda jest taka, że bardzo często niby chcemy zadbać o własną pociechę, przecież to najzupełniej normalne, ale nieustannie mamy wątpliwości, nie wiemy jak ogarniać absolutnie wszystko co jest związane z naszym dzieckiem. I nic w tym złego, w końcu to całkowicie normalne, że bardzo często rodzice mają wątpliwości. Na całe szczęście są artykuły takie jak choćby ten. Można powiedzieć, iż Sieć to kopalnia wiedzy dla każdego rodzica.

Temat tabu – zapłodnienie in vitro. Od czego zacząć gdy tego potrzebujemy?

 • Posted on: 2 July 2019
 • By: addmean
bank spermy
Author: CIAT
Source: http://www.flickr.com
Trwające ponad rok i bezskuteczne staranie się o potomstwo może spowodować frustrację i złość wśród wielu par. Choć para bardzo się stara, troszczy się o swój stan zdrowia i jest gotowa na zajście w ciążę, nie ma pożądanego efektu. In vitro to jedna z bardziej popularnych sposobów zapłodnienia. Bardzo dużo placówek medycznych otrzymało na system pomocy dla par środki finansowe z Ministerstwa.

Zdrowy styl życia dla całej rodziny

 • Posted on: 23 May 2019
 • By: addmean
warzywa
Author: Jennifer C.
Source: http://www.flickr.com
Jak mówi stare polskie przysłowie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wszyscy potrzebują mieć dobre samopoczucie i nie posiadać problemów zdrowotnych. Co powinniśmy robić, aby nasz organizm poprawnie funkcjonował? Co czynić, aby nasze dzieci miały ochotę jeść ekologiczne jedzenie? Postaramy się odpowiedzieć na te oraz inne problem dostosowanego trybu żywienia.

Chcesz wspomóc jak najbardziej rozwój swojego dziecka? Aplikuj mu atestowane suplementu diety!

 • Posted on: 22 May 2019
 • By: addmean
apteka
Author: Monika
Source: http://www.flickr.com
Właściwie każdy rodzic przynajmniej raz spotkał się z trudnościami związanymi z niechęcią dzieci do jedzenia. Okazuje się, że właściwie każde dziecko przechodzi taki okres w swym życiu - z pewnością najlepszą opcją postępowania w takim wypadku jest po prostu czekać, aż ta faza życia potomka minie. Nie jest to jednakże takie łatwe jak mogłoby się wydawać - szczególnie jeśli dziecko nie chce jeść owoców i warzyw, a my martwimy się, że nie dostarcza swojemu organizmowi wszelkich niezbędnych witamin. Co począć w takich wypadkach?

Sposób odżywiania się dzieci – aby zdrowo rosnąć

 • Posted on: 17 May 2019
 • By: addmean
Dziecko je zdrowo
Author: Luis Roberto Lainez
Source: http://www.flickr.com
Każdy rodzic stara się oferować swoim dzieciom jedzenie o wysokiej jakości. Jest wiele marek oferujących żywność dla najmłodszych, opierającą się na piramidzie zdrowego żywienia i powstającą głównie z wyselekcjonowanych produktów, które zyskują w oczach opiekunów niemały szacunek.

Integracja sensoryczna okazuje się być bardzo istotna dla prawidłowego rozwoju dziecka

 • Posted on: 11 April 2019
 • By: addmean
kolorowe kamienie
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Każdy pragnie, aby jego dziecko się jak najlepiej rozwijało, przez to również chcemy zrobić wszystko, by ten rozwój wspierać. Może się mimo wszystko okazać, że nasze przedsięwzięcia polegające na zabawie i podsuwaniu różnego typu zabaw nie starczą i wówczas będzie potrzebna dana pomoc.


Czy zaznaczymy jak działa integracja sensoryczna?


Każde dziecko powinno uczyć się odbierać dobre bodźce, a następnie przez układ nerwowy powinny one dochodzić do mózgu, gdzie będą dobrze interpretowane.

Medycyna naturalna w Warszawie - czytaj na ten temat więcej

 • Posted on: 8 April 2019
 • By: addmean
Gdy chcemy być zdrowi poszukujemy przeróżnych rozwiązań. Sporo osób stawia na publiczną służbę zdrowia i to im wystarcza. Ale prawda jest taka, że dla mnóstwa osób konwencjonalna medycyna nie jest wystarczająca. Niektórzy uważają, że najsensowniejszym rozwiązaniem jest homeopatia Warszawa jest miejscowością, w której są osoby zajmujące homeopatią. Niektórzy nie wierzą, że homeopatyczne lekarstwa mogą pomóc. Ale dla mnóstwa osób są one jedynym ratunkiem.

Zdrowe posiłki dla dzieci – proste zasady

 • Posted on: 14 March 2019
 • By: addmean
warzywa ekologiczne
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com
Ekologiczna żywność jest stale modnym tematem rozmów, chociaż w pewnym stopniu dyskusyjnym. Niektórzy obawiają się paranoi żywieniowych i uważają, że to przesada. W jaki sposób przyrządzać dania dla dzieci? Coraz większą uwagę przywiązujemy do jakości posiłków. Sklepiki z ekologicznymi produktami przestały kojarzyć się nam ze zwariowanymi weganami ekologami.

Decydując się na leczenie metodą in vitro należy poznać jego niedoskonałości oraz plusy

 • Posted on: 13 February 2019
 • By: addmean
in vitro
Author: CIAT
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach medycyna uczyniła niebywałe postępy w licznych obszarach. Odkryto więcej metod leczenia trudnych dolegliwości, dzięki którym pacjent nie odczuwa wielkiego bólu czy dyskomfortu. Leczenie niepłodności także jest współcześnie na wyższym poziomie i gwarantuje wielu ludziom posiadanie potomka pomimo licznych spotykanych trudności. Metoda zapłodnienia pozaustrojowego jest dzisiaj coraz bardziej popularna, niemniej jednak opinie na jej temat są bardzo podzielone.

Pages