Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak powinna wyglądać domowa apteczka? O jakiego rodzaju środkach pamiętać?

  • Posted on: 28 January 2021
  • By: addmean
Dobrze zaopatrzona domowa apteczka, to coś o co musimy zadbać. Nie zawsze myślimy o tego typu rzeczach, szczególnie jak nic się złego nie dzieje. Natomiast właśnie w momencie, jak dopadnie nas nieprzyjemna dolegliwość, to pójście przykładowo w środku nocy do punktu aptecznego, jest średnio przyjemne. Co będzie przydatne najbardziej w tego typu domowej apteczce?
apteczka z lekami
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Na pewno przydatne okażą się różnego rodzaju środki do opatrywania ran. Trzeba posiadać więc w apteczce plastry, gazę, bandaż, watę oraz jakiś specyfik do dezynfekcji. Woda utleniona z pewnością się przyda. W takim miejscu nie powinno zabraknąć środków przeciwbólowych. Przyda się tutaj Dexak (odkryj więcej tu), jaki pomaga nawet w silnych bólach. Tak samo jak różne popularne środki, jakie działają przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Pomogą one z pewnością podczas przeziębienia. Natomiast pamiętajmy także o popularnych lekach na przykład na grypę, jakie można przygotować pod postacią ciepłego napoju.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w treści (https://terapiamanawa.pl/)? To naturalnie podobna problematyka, więc na pewno sugerowane artykuły też są godne zgłębienia.

Działają świetnie, kiedy odczuwamy pierwsze symptomy zbliżającego się przeziębienia. Dzięki szybkiej reakcji można zapobiec nieprzyjemnej infekcji. Jeśli natomiast przeziębienie się rozwinie, to warto wspomagać się też witaminami albo wapnem musującym. Na przesuszoną śluzówkę nosa pomóc może sól fizjologiczna, która na pewno da nam ulgę w czasie kataru.


Dobrze jest zakupić różne maści. Dość często przydaje się maść na stłuczenia oraz bolące stawy czy mięśnie. Przydadzą się również maści na zapalenia skóry przykładowo Hydrocortisonum, który pomaga na atopowe zapalenie skóry, na różnego rodzaju wypryski, a także na ukąszenia owadów. Jest niezastąpiona w każdej z domowych apteczek. Identycznie jak maść ichtiolowa, jaka pomoże na wypadek stanów zapalnych skóry, w ropnych wypryskach jak i zapaleniach żył. Oprócz tego typu maści, pamiętajmy też o innych środkach. Czasami także przydają się środki na biegunkę, jaka z reguły dopada nas wtedy, gdy się tego nie spodziewamy.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą wiedzę na ten temat, to czytaj też kolejne informacje. Należy wejść w poniższy link.

W takich chwilach właśnie trzeba reagować natychmiast. Dlatego środki na biegunkę trzeba mieć zawsze pod ręką. Sporo osób cierpi na zgagę, szczególnie po niezdrowym posiłku. Dlatego warto posiadać w apteczce jakiś środek na tego typu dolegliwości.


Kompletując domową apteczkę, trzeba zwrócić uwagę na te rzeczy, które dopadają nas najczęściej. Natomiast nie można zapominać o tych popularnych przypadłościach, które dotykają każdego. Ból z pewnością jest jedną z nich. Z tego względu Dexak czy inne środki na ból, to pozycja jedna z najważniejszych - .