dania

Jakie smaki oferuje nasza kuchnia czyli krótki przegląd tego, co z reguły jest jadane w czasie obiadów.

 • Posted on: 7 November 2020
 • By: addmean
zupa
Author: Elsie Hui
Source: http://www.flickr.com
Sposobów na pożywny, zdrowy obiad będzie zapewne tyle, ilu jest kucharzy. Każdy na pewno ma jakiś pomysł na wyjątkowe, niepowtarzalne danie, jakim będzie mógł zachwycić gości. W naszych domach obiady najczęściej składają się z dwóch dań, to znaczy zupy i dania głównego.

Zupy oraz przetwory o wysokim stopniu pomysłowości

 • Posted on: 4 November 2020
 • By: addmean
Zupa
Author: Międzybrodzkie Makarony
Source: Międzybrodzkie Makarony
Wszyscy mamy inne preferencje odnośnie potraw. Każdy może bowiem wymienić potrawę, która jest jego ulubioną, podobnie podać całkowicie inną propozycję za swój faworyt. Do dyspozycji mamy niesamowicie rozpiętą paletę najrozmaitszych propozycji, a może by tak przyrządzić coś w kuchni samodzielnie? Dostępne również w sieci przepisy na przetwory są przygotowywane przez osoby z pasją, wkładających w ich wykonanie całe swoje serce.

Sezon jesienny w kuchni – przepisy i porady gastronomiczne z wykorzystaniem warzyw i owoców sezonowych

 • Posted on: 16 October 2020
 • By: addmean
Potrawy na stole
Author: Alpha
Source: http://www.flickr.com
Jesień to szczególny czas w kuchni dla wszystkich uwielbiających cynamon i zapach lasu. Wczesną jesienią zwykle suszymy śliwki, warzywa i grzybki, robimy przetwory i wina, a na naszych stołach jeszcze pojawiają się owoce i jarzyny sezonowe (kabaczek, cukinia). W domu roztaczają swój zapach wyśmienite jabłeczniki, ciasta orzechowe czy tarty z owocami na kruchym spodzie.

Z jakich powodów warto dużo zdrowiej się odżywiać?

 • Posted on: 10 August 2020
 • By: addmean
Pieczarki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pragniemy odżywiać się dosyć zdrowo, lecz przy tym w żadnym razie nie skarżyć się na standard własnego życia. Przecież są ze wszech miar zdrowe potrawy, które jednak najzwyczajniej w świecie wprowadziłyby nas niemalże w jadłowstręt. Mimo wszystko jesteśmy sytym społeczeństwem, toteż generalnie nie zjemy chętnie tego co całkowicie nam nie podpasuje. Można powiedzieć, iż na całe szczęście zdarzają się te potrawy, które choć zdrowe, pozytywne dla zdrowia, to jednak w żadnym wypadku nie sprawiają, że przeżuwając je będziemy niemalże płakali.

Zdrowo i smacznie dla niemowląt

 • Posted on: 20 July 2020
 • By: addmean
warzywa ekologiczne
Author: pulaw
Source: http://www.flickr.com
Każdy chce dla swojego malucha wszystkiego, co najlepsze, również jeśli chodzi o żywienie. W czasach, kiedy niemal wszystkie produkty spożywcze są wielokrotnie przetwarzane i przepełnione chemią, niełatwo jest zdecydować się na coś pewnego. W szczególności zwracając uwagę na fakt, iż niewielu z nas ma czas osobiście hodować warzywa, a następnie jeszcze sporządzić z nich danie przystosowane do potrzeb posiłek odpowiedni dla pełnowartościowy posiłek dla dziecka.

Pomysły na kolację

 • Posted on: 22 October 2019
 • By: addmean
Author: Radisson Blu
Czym można w łatwy sposób zaskoczyć swoją rodzinę lub znajomych w czasie wspólnie spożywanej kolacji? Różne, szczególnie łatwe przepisy na ciekawe dania zachwycą nawet stroniące od gotowania osoby. Idealne dostosowanie do wymagań i potrzeb smakowych rozmaitych osób to gwarancja wybrania przepisu optymalnego. Dania pochodzące z rozmaitych krajów umożliwiają stuprocentowe rozkoszowanie się smakiem każdego dnia. Wspaniałe dania trafią nawet w najbardziej wymagające gusta, natomiast smak jedzenia pozostanie w pamięci na długi czas.

Wystarczy wprowadzić kapusta kiszona przepis a wyświetlą nam się oferty

 • Posted on: 2 July 2019
 • By: addmean
Zupa fasolowa z kiełbasą i boczkiem
Author: Fotolia.pl
Source: Fotolia.pl
Czy potrzebujemy pewne przepisy na zupy?. Jeszcze zupełnie niedawno działo się tak, że szukając jakiegoś przepisu, spoglądało się do książki kucharskiej, która niestety proponowała jedynie jeden pomysł na dane potrawy, który akurat miał szansę nie pasować naszym wymaganiom.