Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Towary ekologiczne – jak je wybierać?

  • Posted on: 14 February 2020
  • By: addmean
Trend na produkty ekologiczne sprawia, że sięgamy po kosmetyki i jedzenie wyższej jakości. Bez względu na to nie wszystko, co droższe i w ładnym pudełku jest najzdrowsze. Wybierając kosmetyki naturalne, należy rozpocząć od dobrego sklepu.
Regał oznakowany tabliczką kosmetyki ekologiczne nie zawsze oferuje rzeczywiście to, na czym nam zależy.

Przeczytaj ten interesujący artykuł i odkryj więcej (https://www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/niewinne-wina-zero-procent/wina-biale/). Z pewnością nie będziesz żałować. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to teraz!

Mylące bywają też etykiety: naturalny krem aloesowy lubi zawierać skrajnie inne elementy. Najważniejszym krokiem okazuje się więc wybór właściwego sklepu na zakupy. Poważny sklep ekologiczny zawiera przede wszystkim artykuły z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i bez konserwantów.
krem do twarzy aa
Author: Dermedic
Source: Dermedic
Zwracaj uwagę na etykietę

Wszystkie istotne informacje kryje oczywiście etykietka i to ona zdradza tajemnice produktu. Jeżeli jest najeżony liczbami, to możemy mieć pewność, że to tylko pozornie naturalny kosmetyk. Im więcej elementów składowych pochodzenia roślinnego, tym oczywiście lepiej. Najwyższej klasy wyroby nie zawierają chemicznych zapachów i nie uczulają.

Żywność ekologiczna

Nie zapominajmy, że żywność niekoniecznie oznacza ekologiczne uprawy. Tutaj normy wyznacza Wspólnota Europejska i to ona decyduje o odpowiednich certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce muszą być więc uprawiane na nieskażonej ziemi i bez użycia pestycydów(więcej informacji). Decydując się na chociażby olej z wiesiołka, analogicznie jak w wypadku kosmetyków trzeba przeczytać jego skład. Naturalnie wszystkie extra składniki powinny budzić podejrzenia.Ile to kosztuje

Powoli przyzwyczajamy się do tego, że za jakość musimy zapłacić trochę więcej.

Jeśli masz chęć zdobyć uzupełniające informacje na omawiane zagadnienie, to przydatne do tego będą praktyczne wskazówki, które odnajdziesz tu. Zobacz to!

Mimo wszystko w tej kwestii też nie należy za bardzo dać się oszukać wysokim cenom. To ogólnie znany chwyt marketingowy, który bazuje właśnie na tej naszej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki okazują się droższe, ale nie są to towary na tyle ekskluzywne, żeby mogli kupować je jedynie najbogatsi.

Rozsądny wybór

Znacznie częściej zakupy rozpoczynamy poszukiwaniami w Sieci – czytamy opinie o artykułach, decydujemy się na sprawdzonych producentów (ceneolokalnie). To korzystny zwyczaj, choć faktycznie sięgają po niego zwykle uparci i dociekliwi. Najistotniejsze to nie dać się nabrać cenie i opakowaniu, a w dobrym sklepie tego typu problemu nie ma.