terapia

Specjalistyczne sprzęty medyczne w dobrej cenie - rekomendowane produkty

 • Posted on: 9 July 2020
 • By: addmean
tatuaże
Author: Tabi
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie zdrowie jest dla znacznej części ludzi najważniejszą kwestią w życiu, bo od niego zależy wszystko. Nie zdumiewa w związku z tym fakt, że tak dużą atencję kierujemy na to, jak się odżywiamy, prowadzimy dynamiczny tryb funkcjonowania i generalnie dbamy o swoje samopoczucie.

Nie zaniedbuj rehabilitacji, ona okazuje się naprawdę istotna dla twojego zdrowia i kondycji

 • Posted on: 6 July 2020
 • By: addmean
rehabilitacja
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Rehabilitacja to bardzo istotna część dochodzenia do siebie po przeżytych schorzeniach albo różnorakich urazach bądź operacjach. Po tak ciężkich przeżyciach pacjent może czuć się kiepsko, brak energii na zwyczajne czynności, nie ma apetytu oraz nie można pozwalać sobie na zwykłą dawkę ruchu. Rehabilitacja przebiegająca pod dozorem doświadczonego rehabilitanta może przywrócić człowieka do najlepszego możliwego stanu zdrowia i kondycji.

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

 • Posted on: 5 July 2020
 • By: addmean
Kobieta czytająca książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele ludzi, a często również my sami, musimy sobie radzić z licznymi problemami o charakterze zdrowotnym. Rzecz jasna, medycyna rozwinęła się w ostatnim czasie w sposób niesamowity, co jednak nie spowodowało tym samym, że człowieka przestały imać się różne dolegliwości. Wręcz przeciwnie - w aktualnych czasach możemy wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały właśnie w ostatnich latach. Typowym przykładem są chociażby rozmaite odmiany depresji czy fobii.

Jakim sposobem należycie dbać o własne zdrowie w zimowym czasie?

 • Posted on: 9 June 2020
 • By: addmean
tabletki
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Okres zimowy to bez wątpienia uciążliwy czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem podczas tych miesięcy w szeregu przypadków narażeni na negatywne działanie małej temperatury, która przez większość dni pozostaje na obiektywnie niskim poziomie. W tym miejscu należy potwierdzić, że takie warunki atmosferyczne zdecydowanie nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym czasie na różne choroby, które powiązane są z szybkim rozprzestrzenianiem się bakterii w powietrzu.

Rola specjalisty od psychologii w rozwiązywaniu kłopotów i problemów, które pojawić się mogą w życiu każdego z nas

 • Posted on: 8 May 2020
 • By: addmean
psycholog
Source: flickr.com
Szybkie tempo życia, bardzo duża liczba stresu o obowiązków powodują, że wiele osób zaczyna sobie nie radzić ze zbyt dużymi problemami. Niekiedy ten proces ten trwa niezauważenie przez wiele miesięcy albo nawet lat - i takie osoby początkowo zaczynają być bardziej nerwowe, rozdrażnione i niepewne, za jakiś czas dochodzi nerwowość, agresja, lub odsunięcie się z życia i duża apatia.

Kiedy należy poprosić o pomoc psychologa oraz jak znaleźć najlepszego eksperta?

 • Posted on: 7 May 2020
 • By: addmean
Psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Poproszenie o pomoc terapeuty nie powinno być powodem do wstydu. Rozmowa z ekspertem pomaga spojrzeć na kłopoty z dystansu, umożliwia uporządkowanie emocji. Jak jednakże wybrać najskuteczniejszego specjalistę spośród wszystkich przyjmujących we Wrocławiu?

W jaki sposób uzdrowić naszą wewnętrzną energię oraz poprawić komfort życia? Czy niekonwencjonalne sposoby są efektywne?

 • Posted on: 1 April 2020
 • By: addmean
masaż energetyczny
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Nasze ciało jest mocno połączone z naszym umysłem i sferą ducha, dlatego jeśli duch jest chwiejny i spada nasz poziom energii życiowej to oddziałuje to na nasze ciało, które traci siły. Są jednak sposoby, by taki spadek sił witalnych i wewnętrznej energii zatrzymać i wyleczyć.

Problem uzależnienia od alkoholu - problem, z którym można sobie poradzić - dowiedz się więcej

 • Posted on: 20 March 2020
 • By: addmean
butelki alkoholi
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Problem uzależnienia od alkoholu dotyka osób w bardzo różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie do dzisiaj pokutuje przekonanie, że jest to przypadłość dotykająca głównie mężczyzn. Okazuje się jednak coraz więcej kobiet również zmaga się z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście obecnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jak je leczyć.

Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania związku i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

 • Posted on: 8 December 2019
 • By: addmean
psycholog
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Szacunki mówią, że ponad jedną trzecią zawartych małżeństw kończy rozwód. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a pary coraz częściej decydują się na ostateczne rozstanie zamiast walczyć o swój związek. Naturalnie zdarzają się sytuacje, w których nie ma najmniejszych szans na uratowanie małżeństwa, ale wiele rodzin mogłoby przetrwać nawet wielkie trudności, gdyby małżonkowie podjęli odpowiednie kroki. Jednym z najskuteczniejszych sposobów pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze przed kilkoma laty ten rodzaj terapii uważany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście sposób jej postrzegania uległ wielkiej zmianie.

Potrzebna ci hipoterapia? Dowiedz się, jak wyszukać dobrą stajnię w stolicy, która proponuje niniejszy rodzaj rehabilitacji

 • Posted on: 3 December 2019
 • By: addmean
Konie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jedną z bardzo popularnych form rehabilitacji dzieci jest hipoterapia. Proponuje ją wiele stadnin w stolicy, jak wobec tego spośród nich zdecydować się na odpowiednią dla nas możliwość?

Wady wymowy wywołują spory wpływ na człowieka- dowiedz się, w jaki sposób temu przeciwdziałać

 • Posted on: 16 November 2019
 • By: addmean
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Może się zdawać, iż jeżeli ktoś od dzieciństwa posiada problemy z wypowiadaniem się, to jest do niej tak nawykły, że właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety pozostali ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tu bardzo okrutne, więc niejednokrotnie wyśmiewają nawet najmniejsze pomyłki. To wszystko ma szansę prowadzić do tego, iż konkretna osoba jeszcze wyraźniej pogłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze na dodatek zaczyna się wycofywać w siebie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to jednak ciągle zwracamy nazbyt sporą uwagę na osoby, które mają kłopot z jąkaniem się.

XXI-wieczne leczenie chorób oczu jest realizowane na kilku płaszczyznach, a pacjenci szybciej odzyskują ostrość widzenia

 • Posted on: 18 April 2019
 • By: addmean
okulary
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Okulary w ostatnimi czasy stały się ciekawym dodatkiem. I wcale nie trzeba mieć wady wzroku, żeby włożyć na nos eleganckie oprawki. Dużo pań, a szczególnie elegantek puka do drzwi optyka, żeby tam zamówić szkła zerówki. I być może na pojedynczym egzemplarzu sprawunki się nie skończą. Poradniki opisujące reguły dobierania ubrań oraz dodatków radzą, aby oprawki perfekcyjnie pasowały do garsonki czy kurtki. Należy jednak podkreślić, że okulary nie są zakładane w celach podkreślenia walorów urody, ale w celach medycznych.

Kłopoty ze wzrokiem? Może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to odpowiednia metoda

 • Posted on: 25 March 2019
 • By: addmean
oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba osób w podeszłym wieku. Najczęściej obecna jest po 50-60 roku życia. Choroba, jak sama nazwa określa, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne komplikacje. Choć nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to wielkie kłopoty z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli czytania, pisania czy rozpoznawania twarzy.

W wielu problemach ma szansę nam dopomóc psychoterapia Kraków

 • Posted on: 1 February 2019
 • By: addmean
psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Czasami konieczna okazuje się być konwersacja z kimś obcym

Od czasu do czasu będzie tak, że nie umiemy sobie poradzić z uczuciami które nas męczą. Wówczas może się okazać, że konieczna będzie pomoc kogoś z zewnątrz kto będzie w stanie powiedzieć nam skąd się wzięły te emocje oraz nakierować nas na to, jak sobie z nimi poradzić. Taka pomoc może okazać się nieoceniona szczególnie gdy natrafimy na naprawdę wspaniałego terapeutę.

Praca psychologa Katowice w jaki sposób znaleźć

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
psycholog
Source: flickr.com
Zdrowie psychiczne jest niesamowicie ważne. Powinniśmy pamiętać o tym, że powinniśmy o nie dbać identycznie jak o zdrowie fizyczne. Wiadomo, że nie dla każdego jest to tak jasne. Przynajmniej szczęściem jest to, że nie jest już wstydem pójście do psychologa, bo jeszcze parę lat temu, co takiego było, że pójście do psychologa nie była dobrze odbierana przez społeczeństwo. Obecnie wizyty u psychologa są rzeczywiście u wielu ludzi na porządku dziennym. Dziś psycholog Sosnowiec, jak również inne miasta mają gabinety psychologiczne.