terapia

Światełko w tunelu, czyli korzystny wpływ światła na walkę z depresją

 • Posted on: 14 July 2022
 • By: addmean
depresja
Author: Gerald Gabernig
Source: http://www.flickr.com
Depresja zaczyna być dolegliwością cywilizacyjną. Nieprzerwany stres, ogrom pracy, życie w pędzie powodują to, iż są chwile, w których zatracamy chęć do dalszego życia. Depresja jest straszną towarzyszką. Jeśli raz się z nią zetkniemy, nie będzie chciała nas opuścić.

Jak efektywnie walczyć ze stanami depresyjnymi?

 • Posted on: 4 July 2022
 • By: addmean
słońce
Author: gnuckx
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie nie jestem jakimś psychiatrą, więc wcale nie jest powiedziane, że mogę pomóc takim osobom, które chorują na większą depresję. Czyli jeśli na ten przykład nieustannie, niemal codziennie, poważnie myślisz o odebraniu sobie życia, musisz szukać szybkiej pomocy u ekspertów, w żadnym razie nie powinieneś czerpać informacji z Sieci. Jednak już na przykład depresja sezonowa jest sporo popularniejsza, tak naprawdę może dopaść wszystkich. A należy pamiętać, że Polska to nie Kalifornia, pogoda często uprzykrza nam życie. Choć w przykładowo Szwecji jest akurat w tej materii jeszcze gorzej.

Praca psychologa Katowice w jaki sposób znaleźć

 • Posted on: 23 June 2022
 • By: addmean
psycholog
Source: flickr.com
Zdrowie psychiczne jest niesamowicie ważne. Musimy pamiętać o tym, że powinniśmy o nie zadbać tak samo jak o zdrowie fizyczne. Oczywiście nie dla wszystkich jest to tak oczywiste. Przynajmniej plusem jest to, że nie jest już czymś wstydliwym pójście do psychologa, bo jeszcze kilkanaście lat temu, co takiego było, że wizyta u psychologa nie była dobrze widziana przez społeczeństwo. Obecnie wizyty u psychologa są rzeczywiście u wielu ludzi na porządku dziennym. Obecnie psycholog Katowice, jak również pozostałe miejscowości posiadają gabinety psychologiczne.

XXI-wieczne leczenie chorób oczu jest realizowane na kilku płaszczyznach, a pacjenci szybciej odzyskują ostrość widzenia

 • Posted on: 11 June 2022
 • By: addmean
okulary
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Okulary w ostatnimi czasy stały się interesującym dodatkiem. I w żadnym wypadku nie trzeba mieć wady wzroku, aby wsadzić na nos szykowne oprawki. Dużo pań, a zwłaszcza strojniś idzie optyka, żeby tam zamówić szkła zerówki. I z dużym prawdopodobieństwem na pojedynczym egzemplarzu zakupy się nie zakończą. Poradniki opisujące zasady dobierania strojów i dodatków radzą, aby oprawki doskonale pasowały do spodniumu czy okrycia wierzchniego. Należy jednakże podkreślić, że okulary nie są zakładane w celach uwypuklenia walorów urody, lecz w celach medycznych.

W wielu problemach ma szansę nam dopomóc psychoterapia Kraków

 • Posted on: 10 June 2022
 • By: addmean
psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Przy niezrozumiałych emocjach potrzebujemy wsparcia z zewnątrz

Od czasu do czasu jest tak, że nie umiemy sobie radzić z uczuciami które nas trapią. Wówczas może się okazać, że konieczna będzie pomoc kogoś z zewnątrz kto będzie w stanie powiedzieć nam skąd się wzięły te uczucia oraz nakierować nas na to, jak sobie z nimi poradzić. Taka pomoc może być niesamowita szczególnie gdy natrafimy na na pewno wspaniałego terapeutę.

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
Kobieta czytająca książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób, a nierzadko także my sami, musimy się uporać z różnymi problemami o charakterze zdrowotnym. Oczywiście, medycyna rozwinęła się w ostatnim czasie w sposób bardzo szybki, co jednak nie spowodowało tym samym, że człowiek nie musi przejmować się swoim zdrowiem. Wręcz przeciwnie - w aktualnych czasach możemy wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały właśnie w ostatnich latach. Jest to dość niepokojące, ponieważ w żadnym stopniu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nastąpi w tej materii w dalszych latach.

Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania związku i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

 • Posted on: 18 May 2022
 • By: addmean
psycholog
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Szacunki podają, że ponad jedna trzecia zawartych małżeństw kończy się rozwodem. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a ludzie coraz częściej podejmują decyzję o ostatecznym rozstaniu zamiast walczyć o swój związek. Naturalnie zdarzają się sytuacje, w których ratowanie małżeństwa nie ma żadnego sensu, ale wiele rodzin mogłoby przetrwać nawet wielkie trudności, gdyby małżonkowie podjęli właściwe kroki. Jednym z najefektywniejszych sposobów pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze przed kilkoma laty ten rodzaj terapii uznawany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście coraz więcej osób przekonuje się o jej skuteczności.

Problem uzależnienia od alkoholu - problem, z którym można sobie poradzić - dowiedz się więcej

 • Posted on: 2 April 2022
 • By: addmean
butelki alkoholi
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie panów. Tymczasem coraz więcej kobiet również walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście aktualnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do powstania uzależnienia oraz jakie metody leczenia okazują się być skuteczne.

Niekiedy w związkach jest tak, że narasta konflikt i trzeba zapisać się na terapię dla par

 • Posted on: 28 January 2022
 • By: addmean
terapia
Author: Centrum Medycyny EstetycznejScan
Życie jest skomplikowane i gna nieprzetrwanie. Z tego powodu o relacje trzeba troszczyć się jak o delikatny kwiat.


Znaczna część par w obecnych czasach miewa poważne momenty.

Nie zaniedbuj rehabilitacji, ona okazuje się naprawdę istotna dla twojego zdrowia i kondycji

 • Posted on: 16 November 2021
 • By: addmean
rehabilitacja
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Rehabilitacja to niesamowicie ważna część powracania do formy po przeżytych schorzeniach albo różnorakich urazach czy zabiegach. Po tak ciężkich przeżyciach człowiek może czuć się kiepsko, brak energii na podstawowe czynności, nie dopisuje apetyt i nie można pozwolić sobie na codzienną aktywność fizyczną. Rehabilitacja tocząca się pod dozorem doświadczonego rehabilitanta potrafi przywrócić człowieka do najlepszego możliwego stanu zdrowia i kondycji.

Kiedy należy poprosić o pomoc psychologa oraz jak znaleźć najlepszego eksperta?

 • Posted on: 10 November 2021
 • By: addmean
Psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Korzystanie z pomocy terapeuty nie może być powodem do wstydu. Sesja z ekspertem pozwala spojrzeć na problemy z dystansu, ułatwia uporządkowanie emocji. Jak jednak znaleźć najlepszego eksperta spośród tych przyjmujących we Wrocławiu?

Wady wymowy wywołują spory wpływ na człowieka- dowiedz się, w jaki sposób temu przeciwdziałać

 • Posted on: 7 October 2021
 • By: addmean
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Mogłoby się zdawać, iż jeżeli ktoś od dzieciństwa ma problemy z wypowiadaniem się, to jest do niej tak nawykły, iż właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety inni ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tu naprawdę wstrętne, więc nierzadko wyśmiewają nawet minimalne omyłki. To wszystko ma szansę doprowadzić do tego, że konkretna osoba jeszcze bardziej pogłębia się w swojej wadzie, a co okropniejsze jeszcze na dodatek rozpoczyna się wycofywać w siebie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to jednak cały czas zwracamy zbyt sporą uwagę na osoby, które posiadają problem z jąkaniem się.

Kłopoty ze wzrokiem? Może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to odpowiednia metoda

 • Posted on: 3 August 2021
 • By: addmean
oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba osób w podeszłym wieku. Najczęściej obecna jest po pięćdziesiątym-sześćdziesiątym roku życia. Choroba, jak sama nazwa definiuje, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To znaczy więc poważne problemy. Chociaż nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to znaczne trudności z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.

Specjalistyczne sprzęty medyczne w dobrej cenie - rekomendowane produkty

 • Posted on: 9 July 2020
 • By: addmean
tatuaże
Author: Tabi
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie zdrowie jest dla znacznej części ludzi najważniejszą kwestią w życiu, bo od niego zależy wszystko. Nie zdumiewa w związku z tym fakt, że tak dużą atencję kierujemy na to, jak się odżywiamy, prowadzimy dynamiczny tryb funkcjonowania i generalnie dbamy o swoje samopoczucie.

Jakim sposobem należycie dbać o własne zdrowie w zimowym czasie?

 • Posted on: 9 June 2020
 • By: addmean
tabletki
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Okres zimowy to bez wątpienia uciążliwy czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem podczas tych miesięcy w szeregu przypadków narażeni na negatywne działanie małej temperatury, która przez większość dni pozostaje na obiektywnie niskim poziomie. W tym miejscu należy potwierdzić, że takie warunki atmosferyczne zdecydowanie nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym czasie na różne choroby, które powiązane są z szybkim rozprzestrzenianiem się bakterii w powietrzu.

Pages