Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób stosować lekarstwa sprzedawane bez przepisu lekarza aby sobie zrobić krzywdy

  • Posted on: 12 May 2022
  • By: addmean
Lekarstwa sprzedawane bez recepty, inaczej OTC, są ogólnie dostępne. Nie tylko w aptekach można je kupić bez najmniejszego kłopotu. OTC jest to skrót z angielskiego - Over the Counter. Pod tym mianem kryją się farmaceutyki, które możemy zażywać bez nadzoru lekarza.
Wśród farmaceutyków wydawanych bez przepisu lekarza znajdziemy medykamenty znieczulające, pastylki nasenne i inne. W handlu osiągalnych jest także sporo preparatów tego rodzaju, mających wyleczyć nas z przeziębienia bądź grypy, oraz cała masa witamin i suplementów przeznaczonych zarówno dla dzieci, seniorów jak też dla osób czynnych fizycznie albo umysłowo. Osiągalnych jest również mnóstwo preparatów ziołowych, które jednakże - tak samo jak pozostałe - trzeba traktować jak medykamenty i stosować je zgodnie z informacją zawartą na opakowaniu, bądź też zasięgnąć rady u farmaceuty.

tabletki w listku
Author: Filter Forge
Source: http://www.flickr.com
Czym właściwie są medykamenty bez recepty? Dlaczego może je nabyć każdy? W jaki sposób działają preparaty OTC? Lekarstwa OTC są o wiele bardziej bezpieczne aniżeli leki na receptę, ponieważ są one dużo słabsze.

Zainteresował Cię powyższy artykuł? Wystarczy wejść w poniższy link i można zobaczyć również (https://psychsupport.pl/) kolejne nasze wątki. Mamy nadzieję, że też zyskają Twoją aprobatę.

Dzięki temu nie wywołują one niebezpiecznych konsekwencji ubocznych. Takie tabletki bez przepisu lekarza nie powodują również uzależnienia. Niemniej jednak większa część z nich pomaga tylko przy łagodnych zaburzeniach . Nie działają one gdy konieczna jest specjalistyczna pomoc.

Należy pamiętać iż błędne jest przeświadczenie, że specyfiki bez recepty możemy zażywać bez umiaru. Środki OTC, jak nadmieniłam wyżej, nie wywołają niebezpiecznych efektów ubocznych. Znaczy to tym samym, iż jednak pewne efekty niepożądane występują. Dlatego też przed zażyciem dowolnego medykamentu trzeba sprawdzić dokładnie ulotkę i zastosować się do umieszczonych w niej wytycznych. Nazbyt duża doza farmaceutyku, zamiast pomóc, może zaszkodzić. Lekarstwa bez przepisu lekarza podobnie jak te na receptę, nie mogą być stosowane przez wszystkich.Kolorowe pigułki
Author: Will Thomas
Source: http://www.flickr.com
Na ulotce zawsze zamieszczona jest informacja jasno określająca przeciwwskazania. Panie ciężarne i dzieci powinny szczególnie uważać na to, co zażywają. Preparaty OTC możemy stosować przez ok. 6 dni. Jeżeli przez ten czas niedomagania zdrowotne nie ustąpiły, wówczas należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty.