Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Trening to nie tylko wysiłek. Przeczytaj co radzą nasi eksperci

  • Posted on: 8 February 2022
  • By: addmean
Niejednokrotnie ludziom zdaje się, że na trening składają się tylko i wyłącznie biegi, a to co spożywamy i kiedy nie ma większego wpływu na efekty, jakie rozpoczniemy zauważać. Czasami wręcz nawet niektórzy uważają, że im mniej się spożywa, tym lepsze efekty się osiągnie, ale jak to udowadniają poważne badania, wcale to nie jest prawda. Przez to właśnie zanim dojdziemy do treningów, należy oddać troszeczkę czasu na to, żeby dowiedzieć się, nie tylko jak ćwiczyć, lecz też i w jaki sposób się odżywiać.


Białko to ważny element naszego ciała

zdrowe jedzenie
Author: andrechinn
Source: http://www.flickr.com
Mnóstwo sportowców i amatorów, którzy uprawiają sport, stawia sobie pytanie, kiedy jecie białko - przed czy po treningu. Większość podanych podpowiedzi oznajmia nam, iż najlepiej jeśli spożyjemy je około dwóch godzin przed treningiem, jednak powinno to być białko sojowe, mleczne albo jajeczne, gdyż to ono najlepiej się przyjmuje oraz równocześnie też zapewnia nam stały strumień aminokwasów przez stosunkowo długi czas. Nie mniej są też takie opinie przekazujące nam, że dobrze też odpowiednią wielkość białka przyjąć po treningu, tak żeby wyrównać równe powstałe braki.

Przedmioty bogate w żelazoJednym z najistotniejszych składników, które są potrzebne naszemu ciału jest żelazo. Jeżeli rozpoczyna go brakować, to jesteśmy wciąż przemęczeni, nie mamy na nic sił, rozpoczynają nam wypadać włosy i łamać się paznokcie.

Interesuje Cię ten wątek? To odsyłam do źródła (https://www.hotel-zubrowka.pl/konferencje/sale-konferencyjne), ponieważ odkryjesz tam dużo interesujących treści w tej dziedzinie.

Dlatego właśnie trzeba wiedzieć czemu należy jeść produkty bogate w żelazo i co piszą o tym naukowcy. I tak najlepsze tutaj są suszone owoce z czego głównie morele oraz figi, świetnie sprawdzi się również natka pietruszki, szpinak lub bób, albo groszek zielony. Należy również dopilnować, by w naszej diecie była wątróbka, otręby, pestki dyni czy żółtko kurze, ponieważ wtedy będziemy posiadali odpowiednią ilość tego składnika.

Należy dbać o zdrowie

Z pewnością należy zabiegać o zdrowie oraz należy także troszczyć się o swoją figurę, nie mniej trzeba wspomnieć, by robić to rozważnie oraz pod okiem mądrego trenera, bo jedynie wtenczas będziemy posiadali pewność, że wszystko będzie przebiegało tak jak należy i będziemy mieli okazję się pochwalić nie tylko cudowną figurą, ale także i sporą wielkością sił witalnych.