Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak sobie radzić ze wstydliwymi problemami? Jak zlikwidować zaparcie? Co możemy na to poradzić?

  • Posted on: 12 February 2020
  • By: addmean
Różne przypadłości są często krępujące, więc nie mówimy o nich nazbyt chetnie. A przecież mogą one dotyczyc każdego. Takie choroby to problemy z drogami moczowymi oraz układem odbytniczym. Są bardzo nieprzyjemne. Na szczęście jesteśmy w stanie je zwalczyć.Jeśli pomyślimy o takich przypadłościach to przede wszystkim nasuwają się na myśl zaparcia. To dosyć poważy problem. Dotyczy on często ludzi z dolegliwościami neurologicznymi, którzy są na stałe unieruchomieni w łóżku.

zaparcie
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Zdarza się u ludzi nieprzytomnych, z porażeniem umysłowym. Jednak, mogą się zdarzyć każdemu z nas, gdyż wiążą się z wadami wrodzonymi mającymi związek z układem pokarmowym. Istnieje kilka sposobów, by walczyć z zaparciami. Przede wszystkim nie można powstrzymywać potrzeby skorzystania z toalety. Jelito grube jest bardzo aktywne z rana, tak więc jest to dobry moment na wypróżnienie się.Niestety, najczęściej poranny pośpiech powoduje, iż zbyt długo z tym czekamy, aż po pewnym czasie ta potrzeba znika. Pamiętajmy, iż można to zmienić. Powinniśmy rano dać sobie więcej czasu na poranne zabiegi. Dzień warto rozpoczynać od wypicia porcji letniej wody z sokiem z cytryny. Ponadto powinieneś zwrócić uwagę na odpowiednią dietę.

Zaciekawił Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie (https://stomatologia-mulawa.pl/personel-natalia-augusciak-dzioba/), która dotyczy pokrewnej tematyki.

Jest ona bardzo ważna, często wpływa na zaparcia. Ciężkostrawne posiłki ze sporą ilością tłuszczów odzwierzęcych i węglowodanów. To wszystko długi czas pozostaje w żołądku oraz jelitach, co wpływa na zaparcia. W ten sam sposób działa niedobór błonnika, który pobudza przewód pokarmowy do pracy, zwiększa objętość kału oraz wchłania wodę. Powoduje to zmiękczenie stolca, więc w łatwiejszy sposób może on przechodzić przez jelita. Pamiętaj, aby delektować się jedzeniem, gdyż jedzenie w pośpiechu może prowadzić do zaparć.

Każda nasza strona www (https://wolomin.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/) posiada wyłącznie interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długi czas, zatem bez ociągania kliknij też tutaj!


Pokarm niezbyt dokładnie rozdrobniony oraz przeżuty jest wolniej trawiony. Gdy zaś zalega w jelitach może dojść do nadmiernej fermentacji, co dosyć zaburza jego transport i wydalanie. Co z tym zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest jedzenie posiłków o stałych porach dnia, przede wszystkim powoli, aby dokładnie przeżuwać. I pij dużo wody, gdyż jedną z przyczyn tej dolegliwości jest niedostateczna ilość wypijanych płynów. Dlaczego tak jest? Organizm po prostu broni się przed odwodnieniem i pochłania wodę z treści jelitowej, a wtedy w jelicie zostaje sucha i stwardniała masa, jaką trudno wydalić.