Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Poznaj proste metody żywienia

  • Posted on: 3 March 2021
  • By: addmean
Raw food, to coś więcej niż zjadanie jedynie jabłek i marchwi. Wielbiciele zdrowego stylu życia skłaniają się ku zwyczajnym sposobom żywienia. Jednym z nich jest dieta oparta tylko na surowych artykułach, to znaczy dieta RAW. Powinno się mieć cokolwiek informacji, chęci i uporu. Jeżeli pragniemy się dobrze czuć, powinniśmy postępować mądrze i dokładnie gwarantować własnemu organizmowi to, czego potrzebuje, żeby posiadać energię do aktywności i składniki odżywcze do sprawnego funkcjonowania.

W diecie raw górują przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Równocześnie dieta zakłada możność jedzenia surowych ryb, także mięsa. Przez niektórych nazywana dietą młodości zdobyła ogromne uznanie wśród wielu słynnych osób.Do niedawna surowa dieta przepisy była kojarzona z dietą wegetariańską i wegańską, jednak po wnikliwych doświadczeniach oszacowano że w wypadku owej diety zmniejszenie zagrożenia zachorowania na raka jest większe aniżeli w wypadku diety, jaka zakłada jedzenie jarzyn i owoców poddanych obróbce termicznej - strona www warta odwiedzenia.

Sporo potraw w ramach raw można wykonać w prosty sposób, jako sałatki, owoce, soki. Inne wymagają nieco większego nakładu czasu i przewidzenia. Przepisy na posiłki takiej diety zakładają przygotowanie potraw przez namaczanie. Drugim podejściem jest kiełkowanie. Po wyciągnięciu namoczonych nasiona, fasolka i rośliny strączkowe zdołają posiadać kiełki. Po odsączeniu, trzeba ulokować je w pojemniku do kiełkowania. Gdy nasiona, ziarna zaczną się otwierać i wypuszczą kiełki należytej wielkości, należy je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe pokarmy można składować w szczelnym pojemniku w lodówce przez parę dni.

Produkty, które spożywamy muszą być dokładnie myte i z zaufanego źródła, najodpowiedniej z hodowli ekologicznych, świeże, bez cieni psucia się. Dieta RAW nie powinna być zastosowana raptownie, należy organizm ostrożnie przyzwyczaić do surowych produktów. Najlepiej systematycznie rezygnować ze spożywanego dotąd jedzenia i na to miejsce wdrażać coraz więcej surowych jarzyn i owoców. Opcjonalnie jest możliwość zdecydować się na mniej radykalny sposób i połączyć tradycyjne jedzenie (pizza gdynia) z dietą RAW.