Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób należy postępować przy pojawieniu się różnych kontuzji lub urazów stawu kolanowego.

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Podczas uprawiania różnych sportów narażonym się będzie na rozmaite urazy. Mogą one powstać z rozmaitych przyczyn. Czasami może to być nieodpowiednia rozgrzewka, za dużo wysiłku czy zbytnie przecenienie swoich umiejętności. A niekiedy zwyczajny pech, po jakim będzie trzeba, tak samo jak we wcześniejszych sytuacjach, zrobić sobie dłuższą przerwę od aktywności. Szczególnie często wśród aktywniejszych sportowców i amatorów zdarzają się kontuzje kolan. Staw kolanowy to jeden z najciężej pracujących stawów w organizmie człowieka, jest również stawem największym.
po operacji kolana
Author: toivo
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu u wielu ludzi czynnie uprawiających różne sporty może się w wyniku gwałtownego zdarzenia albo przeciążenia pojawić jakaś kontuzja kolana (leczenie kolana wrocław), która uniemożliwi dalsze trenowanie a czasami nawet chodzenie. W takiej sytuacji nie powinno się zostawiać takiego stanu z nadzieją, że za jakiś czas wszystko po prostu przejdzie. Każda kontuzja w stawie kolanowym może być niebezpieczna, nawet taka, która pozornie wydaje się banalna. Z tego też powodu koniecznością jest odwiedzenie specjalisty, który będzie mógł zaproponować odpowiednie leczenie. Niekiedy powinna wystarczyć tylko odpowiednia forma rehabilitacji i trochę ćwiczeń , a czasami niezbędna może być poważna operacja kolana.W przypadku wielu urazów czy kontuzji niezbędne będzie przeprowadzenie specjalistycznych badań w celu dokładnego określenia, co dokładnie jest uszkodzone. Do podstawowych zaliczają się RTG, USG oraz artroskopia, jaka pozwala na zbadanie, jak wygląda staw kolanowy od wewnątrz. Dokładnie w ten sam sposób będzie możliwe przeprowadzenie wielu zabiegów, które mają na celu wyleczenie danego urazu. http://www.artemed.pl/rehabilitacja/oferta-rehabilitacji


operacja kolana
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważne jest także doświadczenie lekarza, jaki przeprowadza badanie. Niektóre urazy będą dawały bardzo podobne objawy, co inne, a nieodpowiednia diagnoza spowodować może wydłużenie leczenia i niepotrzebne zabiegi. Na pewno takich lekarzy posiada klinika ortopedyczna Artemed http://www.artemed.pl/ z Wrocławia. W niej każdy z pacjentów trafia w dłonie fachowych, doświadczonych ortopedów, którzy są wspomagani najnowocześniejszym sprzętem.