Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie rzeczy musisz znać o podatku dochodowym od osób fizycznych, jaki od Twej pensji odprowadza Twój zwierzchnik?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Każdy z nas wytrwale pracuje. Jedni zyskują więcej, inni mniejszą pensję, ale wszyscy działamy, aby utrzymać swą familię. Każdy z nas mógłby choć nieco widzieć w jaki sposób wyliczana jest jego pensja i dlaczego nie bierze do dłoni calutkiej sumy którą posiada zapisaną w kontrakcie.


arapneumatik, przemysł


ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych
Author: Northern Ireland Executive
Source: http://www.flickr.com


Te wszelakie zapisy reguluje ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wiadomo, iż żadna osoba nie zna jej na pamięć, wszakże coś trochę powinniśmy wiedzieć na taki temat. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych jest ciągle uaktualniana, gdyż co rusz wchodzą w życie jakieś nowe przepisy. W artykule takim jak ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych możemy zorientować się m.in. jaka jest wielkość podatku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-fajna-nazwa-firmy-czy-naprawde-tak-trudno-ja-wymyslic) i poznać sumę wolną od opodatkowania. Wszelakie te rzeczy porusza ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ostatnio ustawa (zobacz ustawa o ochronie danych osobowych) o podatku dochodowym od osób fizycznych została aktualizowana pierwszego stycznia aktualnego r..


narzędzi
Author: chinnian
Source: http://www.flickr.com
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych oznajmi nam co to w ogóle jest podatek dochodowy od person fizycznych. Jest to w inny sposób ujmując podatek od przychodów osobistych. W naszym kraju ryczałt taki reguluje ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jest to ustawa z dnia dwudziestego piątego VII 1991 r. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi, iż płatnikami opodatkowania od dochodów są osoby fizyczne, zatem wszyscy obywatele. Osoba fizyczna to wszelki z nas.


Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych twierdzi, iż do przedziału przedmiotowego opodatkowania od przychodów zaliczają się wszystkie dochody podatnika. Istotne jest, żeby chociaż trochę orientować się w tej ustawie. Bo może kiedyś nam się taka wiedza przyda?