Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu warto zlecić część zadań innym przedsiębiorstwom?

  • Posted on: 8 May 2022
  • By: addmean
Outsourcing jest ostatnimi czasy bardzo popularnym sposobem zarządzania wszystkimi procesami w firmie, które nie stanowią kluczowego tematu działalności firmy. Typową usługą tego rodzaju jest porządkowanie biur. Gros dużych i średnich przedsiębiorstw wykorzystuje jednostki zewnętrzne do przeprowadzenia czynności porządkowania.


księgowość
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Jednak na tak prostych czynnościach nie kończą się możliwości które daje angażowanie zewnętrznych jednostek do konkretnych zadań. Innym przykładem jest outsourcing księgowości, a więc zlecenie prowadzenia naszych rachunków profesjonalistom. Dobrze sformułowana umowa pomiędzy nami a przedsiębiorstwem rachunkowym może przynieść nam spore oszczędności. Aby to jednak było wykonalne niezbędna jest drobiazgowa analiza naszych wymagań. Inaczej bowiem wyglądać będzie umowa na badanie sprawozdań pieniężnych okresowe lub jednorazowe, natomiast inaczej zlecenie prowadzenia pełnej rachunkowości.

Jednym słowem outsourcing ksiegowosci jest skuteczny wyłącznie wtedy, gdy strona zamawiająca precyzyjnie określi swe oczekiwania i obie strony układu będą przestrzegały zarejestrowanych zobowiązań. Jak zatem znaleźć właściwą jednostkę do naszych potrzeb? Początkowym krokiem jest stworzenie spisu prawdopodobnych wykonawców. Można to uczynić wpisując w wyszukiwarce konkretne zadanie jakie ma wykonać przedsiębiorstwo, np.: badania (zweryfikuj u źródła) sprawozdań finansowych, a z całą pewnością wyszukamy realizatorów.
księgowość
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W następnej kolejności warto poszukać niezależnych danych o wybranej firmie. W obecnych czasach jest to względnie proste zadanie; starczy przeszukać internet.


Jak to zrobić najprościej? Wpisać w wyszukiwarce: opinia o + nazwa interesującej nas firmy i gotowe - musi nam się wyświetlić nieco opinii. Jeszcze łatwiejszym rozwiązaniem rekomendowanym przeze mnie jest znalezienie rankingu usług rachunkowych. W takowym zestawieniu zaprezentowane przez specjalistów są parametry ankiet i ich wyniki. Ułatwi nam to dobór, ponieważ napisanie wyłącznie słów: usługi księgowe Warszawa może nas trochę przytłoczyć.

Takie działanie - zatem kooperacja z inną firmą - pozwalają nam zająć się sprawami na których znamy się naprawdę dobrze.