Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czym jest wyliczenie trwałych środków? Co do nich zaliczamy? O jakich kwestiach pamiętać?

  • Posted on: 17 April 2022
  • By: addmean
Definicja środków trwałych, która definiowana jest w art. 3 ust. 1 pkt 15 ustawy o rachunkowości, mówi, że trwałymi środkami są rzeczowe aktywa trwałe, zrównane z nimi, o zdefiniowanym okresie użyteczności ekonomicznej bardziej długim niż rok.


ewidencja wyposażenia program
Author: OTA Photos
Source: http://www.flickr.com


Muszą być zdalne do użytku, stosowanie na potrzeby jednostki. Jak takie różnorodne warunki będą spełnione, to oznacza, że dany składnik majątku jest uznawany za trwały ośrodek.
Jeśli więc chodzi o takie środki trwałe ewidencja jest wykonywana w wielu firmach. Istotne też jest to, że w ustawie o rachunkowości nie określono, ile musi wynosić wartość majątkowego składnika, aby stanowił on środek trwały.


Znaczy to po prostu, iż dla celów rachunkowych także składniki majątkowe o małej wartości, czyli mogą to być kalkulatory, także mogą być wdrażane do ewidencji trwałych środków, oczywiście jeżeli pełnią wspomniane wcześniej kryteria. Jeśli zaś mowa o dochodowym podatku, to ustawodawca wyraził zgodę na to, żeby od składników majątku, których wartość początkowa nie jest bardziej duża niż 3,500 złotych nie wykonywać odpisów amortyzacyjnych.


W tego typu okolicznościach wydatki poniesione na ich nabycie to koszt uzyskania przychodów w miesiącu dania ich do wykorzystywania.

Czyżby jakiś komentarz z witryny (https://rankingkont.pl/darmowe-konta-bankowe-ranking-darmowych-kont/) Cię dotknął? Masz chęć na niego zareagować? Zachęcamy Cię do tego z radością. Oczekujemy na Ciebie!

Wynika to z określonych przepisów.


To wszystko może zdawać się zawiłe, lecz na szczęście jesteśmy w stanie sobie z tym dać radę korzystając z konkretnej pomocy. Z takiego powodu jak ewidencja wyposażenia program, który jest przeznaczony do tego celu bardzo to ułatwia. Warto o nim pamiętać, kiedy przyjdzie nam rozliczać środki trwałe.