Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie cechy charakterystyczne mają start-upy, jak najlepiej można pozyskać środki na finansowanie takiej działalności.

  • Posted on: 10 May 2022
  • By: addmean
Hasło start-up od pewnego czasu jest niezwykle modne w środowiskach biznesowych. Generalnie pojęciem tym określa się nowo otwierane firmy, głównie obejmujące branżę najnowszych technologii. W odróżnieniu od tradycyjnych biznesów, jakie były budowane niekiedy długimi latami, branża internetowa działa znacznie szybciej. Jeśli produkt jest dobry, to w ciągu kilku miesięcy może się stać światowych przebojem, zarabiając przy okazji miliony dolarów, tak naprawdę wszystkie największe firmy z branży właśnie w taki sposób zaczynały. Jednak dla sporej ilości początkujących firm, które mają jakiś pomysł i potrafiących przekuć go w konkretny projekt problemem nie do przeskoczenia okazać się może finansowanie. Jeżeli wszystko odbywa się w fazie przygotowywania rozwiązania i testów, to jeszcze dają sobie jakoś radę, jednak do wprowadzenia produktu do sprzedaży i wypromowania go czasami będą potrzebne środki, jakich zwyczajnie brakuje. I albo pomysł taki zwyczajnie upadnie i nic z niego nie będzie, albo firma zdobędzie odpowiedni zastrzyk gotówki i odniesie sukces.
firma - perspektywa
Author: ZSPNrdwa Krosno
Source: http://www.flickr.com
firma - malowidło
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie jest wyszukanie inwestora, który w zamian za określony udział wyłoży gotówkę potrzebną do wykonania biznesowych planów - dowiedz się więcej: Prometeia Ventures. W ostatnim czasie bardzo popularne jest określenie Aniołów Biznesu, czyli osób, które inwestują pieniądze w młode, obiecujące przedsięwzięcia. Oczywiście nie robią tego z miłości i za dziękuję, lecz z nadzieją na zyski. Jeśli firma, w którą zainwestowali osiągnie sukces, to sprzedają swoje udziały zarabiając na tym rzeczywiście sporo. Oczywiście zawsze będzie też niebezpieczeństwo tego, że zainwestowane środki się nie zwrócą, bo start-up zbankrutuje lub nie uda mu się przebić z pomysłem na rynku, lecz tego typu ryzyko biznesowe każdy z aniołów ma na uwadze.

W podobny sposób funkcjonują startup venture capital, jakie są po prostu funduszami które inwestują w obiecujące, młode firmy .

Jeżeli zainteresował Cię omawiany temat, to przejdź do podstrony i poznaj podobne informacje odnośnie takiego zagadnienia. Pochłoną Cię bez reszty.

Kolejnym sposobem na pozyskanie kapitału są też najróżniejsze konkursy, jakich aktualnie jest coraz więcej.