Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Najpopularniejsze rodzaje deklaracji podatkowych

  • Posted on: 12 July 2022
  • By: addmean
Dostępne są różnorodne rodzaje PIT-ów, które co pewien okres czasu wszyscy zarabiający muszą wypełniać, aby rozliczać się ze swoim przychodów. Wszystkie PIT-y różnią się od siebie oraz są wypełniane w odmiennych przypadkach, większość z nich odróżnia się za sprawą źródeł dochodów, dlatego też warto znać choć podstawowe informacje o wszystkich deklaracjach podatkowych.


Pośród nich znaleźć można PIT 36, bądź również i PIT 37, które posiadają inne przeznaczenie.
sklep z książkami
Author: Folio Books
Source: http://www.flickr.com


Pierwszą z nich jest najczęściej składana deklaracja - PIT 36, którą składa się w przypadku rozliczania ze źródła rocznych dochodów. Dotyczy ona jednak jedynie dochody opodatkowanie w skali 18% i 32% oraz jest przeznaczona zarówno dla PRacowników, jak też i pracodawców, emerytów i rencistów. Z reguły PIT 36 dotyczy między innymi prowadzenia działalności pozarolniczej, jak również podnajmu, dzierżawę oraz źródła przychodów zza granicy.

Ekscytujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Co ważniejsze - rozliczyć można PIT 36 online, przy pomocy odpowiednich, całkowicie bezpiecznych programów, które posiadają prosty system obsługi i wysyłają uzupełnioną już deklarację wprost do właściwych jednostek. W przypadku gdy małżonkowie rozliczają się wspólnie, przynajmniej jedno z nich powinno spełniać określone warunki, aby móc rozliczać się przez PIT 36.


PIT 37 z kolei jest dedykowany ludziom, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym z przychodów z tytułu m.in. stypendiów, praw autorskich, umów zleceń wykonywanych osobiście lub też wynagrodzeń mających związek ze służbą i stosunkiem pracy.https://www.eena.pl/transport.html tłooCo ważniejsze - istnieje możliwość, aby uzupełnić PIT 37 online z pomocą programów stworzonych specjalnie do tegoż obowiązku. W roku 2017 deklarację należy złożyć do ostatniego dnia kwietnia.