Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kroczek po kroczku. Jak rozliczyć PIT bez wychodzenia z domu

  • Posted on: 11 April 2022
  • By: addmean
Kolejki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia potrafią przerażać. Jest metoda, ażeby je ominąć. Swe zeznanie podatkowe możemy oddać przez internet. Naprowadzamy, jak to zrobić.


Resort Finansów oficjalnie ośmiela do rozliczania się drogą elektroniczną.
firma - kadr
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Polacy ochoczo korzystają z owej opcji. Do 18 kwietnia do urzędów fiskalnych wpłynęło powyżej 5 mln e-PIT-ów. Ministerstwo liczy jednak na jeszcze wyższy wynik – poprzez net chce w tym roku nagromadzić aż 7 mln deklaracji podatkowych szczegółowe informacje o pitach na stronie . By rozliczyć się poprzez internet, należy wejść na stronę oraz odnaleźć na pasku na górze strony „PIT”.

Ten tekst posiada niesamowicie ciekawą zawartość, lecz odszukaj serwis (https://www.workservice.pl/praca/sady/), który ma analogiczne informacje. Także na pewno będą bardzo ciekawe.

Gdy w nią wejdziemy, wybieramy alternatywę „e-Deklaracje”. W tym dziale klikamy z kolei w „Do pobrania”. Tutaj wyświetli się spis wszelakich programów, jakie trzeba zainstalować na kompie, ażeby rozliczyć się online. Tym sposobem rozliczanie pit on-line jest niezwykle łatwe. Gdy program „e-Deklaracje Desktop” będzie już na naszym kompie, należałoby zaznajomić się z instrukcją obsługi, w jakiej gruntownie opisano, jakim sposobem posługiwać się programem od chwili jego instalacji aż po wysłanie za jego pośrednictwem e-PIT-a.


selfie - firma
Author: Prentsa Aldundia
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2016, możemy dostarczyć następujące blankiety: PiT-28, PiT-36L, PiT-38, PiT-19a sprawdź tutaj. W aplikacji „e-Deklaracje Desktop” należy więc wybrać stosowny Druk a także rzetelnie go wypełnić.
Na zakończenie wskazane jest zaznaczyć, że Ministerstwo Finansów nie zostawi w potrzebie tych, którzy chcą rozliczyć się online, jednakże na którymkolwiek z etapów natrafią trudności. Dla takich osób funkcjonuje infolinia, na jaką namiary możesz znaleźć w „Infolinia oraz pomoc e-Deklaracje”.