Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Informacje o PIT-37, czyli co musisz wiedzieć zanim złożysz deklarację podatkową przy dochodzie uzyskanym dzięki umowie o pracę

  • Posted on: 7 October 2020
  • By: addmean
Dla sporej ilości osób kontakt z formularzem PIT a więc składaniem zeznania o personalnym dochodzie) sprowadza się do złożenia prośby konkretnej firmie księgowej o wykonanie tego przykrego obowiązku za nas. Zdarza się też i tak, że PIT zostanie rozliczony za nas przez naszego pracodawcę.


Trzeba mieć na uwadze, iż jest to niezwykle komfortowa sytuacja, ponieważ właściwie nie musimy się o nic martwić - większość tej nieprzyjemnej roboty będzie zrobiona za nas. Obok oczywistych plusów są jednak też i ciemne strony - otóż omija nas bardzo ważny proces w karierze każdego podatnika. A opłaca się być świadomym w jaki sposób działa cały system systemy lojalnościowe podatkowy. Nigdy nie wiemy kiedy taka wiedza może nam się przydać.


Dobrze jest rozpocząć jednak od tego, iż nie musimy już w wcale przekazywać swojego własnego PITa do instytucji księgowych, które świadczą tego typu usługi. Jesteśmy w stanie zrobić to samodzielnie i to bez konieczności studiowania informacji odnośnie systemu podatkowego. Dzieje się tak, gdyż mamy sposobność rozliczenia online. Jeśli chodzi więc o temat taki jak PIT (zobacz program pit) 2016 program do rozliczeń możemy ściągnąć z sieci - rzetelne newsy na W ciągu paru minut możemy na własną rękę złożyć odpowiedni formularz bez straty czasu błąkania się po urzędach. Wracając jednakże do tematu o formularzach PIT, to chyba najpopularniejszym z nich jest obecnie PIT-37. Ten papier wypełniają wszystkie te osoby, które uzyskały dochód wykonując pracę w zakresie umowy o pracę lub były zatrudnione na tak zwanej umowie śmieciowej. O czym trzeba pamiętać, tego typu formularz muszą również pobrać osoby, które otrzymują rentę bądź też emeryturę czy też są beneficjentami zasiłków społecznych. Co niezwykle interesujące, PIT-37 dotyczy także dochodów z tytułu praw autorskich jak również osoby wykonujące daną pracę odbywając równocześnie karę w więzieniu.
Zarządzanie
Author: Wikilogia
Source: http://www.flickr.com


NIezwykle istotną informacją pozostaje w tym temacie ostateczny termin na złożenie deklaracjii. W roku 2017 przypada on na 2 maja. Warto o tym pamiętać, planując uprzednio to, jak i w którym momencie mamy zamiar rozliczyć się z fiskusem. Brak złożenia deklaracji będzie zapewne potraktowane jak zwyczajne uchylanie się podatkowego obowiązku, co jest w stanie doprowadzić do nałożenia przez urząd sporych kar finansowych - (link do artykułu). I tu z odsieczą przychodzi program PIT online 2017 dzięki któremu unikniemy zbędnego stresu, wynikającego chociażby z tracenia czasu w niekończących się kolejkach w urzędach skarbowych.


Programy tego rodzaju są zazwyczaj bardzo przyjemne i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim umożliwiają nam rozliczyć się z podatku bez konieczności wychodzenia z mieszkania. Co istotne, warto od jakiegoś czasu zerkać również różnego rodzaju portale podatkowe, ponieważ jest to nieocenione źródło informacjii, które może podpowiedzieć nam w jaki sposób podejść do danych tematów.