Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Nowa usługa Ministerstwa Finansów znacząco upraszcza składanie pitów

  • Posted on: 20 December 2021
  • By: addmean
Rozliczanie pitu nie należało nigdy do najmilszych czynności. Jednakże od paru lat funkcjonują najróżniejsze procedury, które znacząco owe formalności ułatwiają.
pracownicy
Author: Green Office Engro
Source: http://www.flickr.com


Jedną z nich na pewno jest możliwość składania zeznania poprzez Net.


Podatnik
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com


Jeśli mozolimy się z uzupełnieniem papierowego zeznania i przysparza nam to trudności, a najbliżsi mówią ciągle rozlicz pit przez Internet, to być może warto wziąć te słowa do serca. Jest to dobry sposób na to, by prędko mieć z głowy te nieprzyjemne formalności.

Prezentowany artykuł jest bardzo wciągający? Jeśli tak, to zobacz również pozostałe polecane anna szirch - adwokat z wrocławia treści, ponieważ wydają się być równie interesujące oraz wciągną Cię zupełnie.

Ważne jest to, że rozliczanie zeznania przez Net umożliwia ominięcie uciążliwych kolejek na poczcie. Poza tym specjalny skrypt może być niezmiernie pomocny w wyliczaniu za nas większości sum. Jeśli więc bliscy męczą nas powtarzając rozlicz pit przez Internet, sprawdź rozliczenie pitu przez internet to może warto ich wysłuchać i uprościć sobie życie.


pfr
Author: János Balázs
Source: http://www.flickr.com


W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę wstępnie uzupełnionego pitu. Nosi ona nazwę PFR i dotyczy pitów 38 i 37. Jest to wyjątkowo innowacyjna usługa, która powoduje, że właściwie nasze zeznanie podatkowe jest wypełnione przez urząd, a my dostajemy tylko gotowy druk do sprawdzenia oraz potwierdzenia. Oczywiście nie mamy przymusu używania PFR - więcej informacji. Jeśli tego nie chcemy, to zwyczajnie zignorujmy tę możliwość. Warto jednakże to przemyśleć, gdyż jest to bardzo pomocne.
Ta procedura na pewno pozwoli uniknąć licznych błędów, zwłaszcza literówek, które są koszmarem wielu podatników. Jeżeli nasz pit (zobacz programy pit 2019) nie jest skomplikowany, to prawdopodobnie wstępnie uzupełnione druki znacznie ułatwią nam życie oraz pozwolą zaoszczędzić czas.