Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Pit za bieżący rok przez internet

  • Posted on: 16 April 2022
  • By: addmean
Zastawialiście się już Państwo jak błyskawicznie rozliczyć podatek od dochodów osobistych za rok dwa tysiące trzynaście? Im bliżej tej daty tym częściej przychodzi nam na myśl ażeby przekazać tą czynność komuś innemu. Dobrze by było zapłacić komuś, kto się doskonale zna na rozliczeniach PIT-ów, przekazać dane i mieć kłopot z głowy.
Informujemy jednak, że calusieńki proces można przejść znacznie prędzej i na dodatek bez ponoszenia kosztów. Z pomocą w takim momencie przychodzi, PIT 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej drogą Internetową.

Urząd skarbowy
Author: Tomasz Czerko
Source: http://www.flickr.com
Rozliczanie PITów i następnie ich przesyłanie przy zastosowaniu internetu jeszcze parę lat temu było nie do wyobrażenia. Dzisiaj natomiast to zjawisko coraz bardziej powszechne i z roku na rok coraz częściej wybierane. Nie ma, co się dziwić, użytkownik przecież siada przed laptopem, wklepuje dane poprzez a następnie wysyła je do właściwego urzędu. W ten właśnie sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje tylko poczekać na możliwy zwrot podatku.

Niemniej jednak szybkość przejścia przez cały proces to nie jedyne plusy. Trzeba mieć na uwadze, że wypełnieniem formularza drogą Internetową w aplikacji może zająć się ktokolwiek bez względu na to czy zna się na prawie podatkowym czy jest to jego bolączka. To system troszczy się o to ażeby wprowadzane dane (zobacz strona internetowa) były prawidłowe i również system troszczy się o zgodność deklaracji podatkowej ze współcześnie panującymi zarządzeniami prawnymi (więcej pomocnych wskazówek).Wypełnianie deklaracji podatku od dochodów osobistych w taki sposób jest w pełni bezpieczne. System utworzony był tak żeby tylko użytkownik wypełniający PIT miał dostęp do swoich danych a wysyłane dane są utajniane, toteż tym samym niemożliwe do zdobycia przez osoby niepowołane. W związku z wieloma walorami, które wiążą się z rozliczeniem się z PIT przez internet, zachęcamy Państwa do takiej formy składania deklaracji w tym roku.


Author: k.s.