Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kto podaje lekarstwa w szpitalu i jakiego rodzaju jeszcze obowiązki posiada pielęgniarka?

  • Posted on: 4 November 2021
  • By: addmean
Jeśli czyimś pragnieniem jest przynoszenie pomocy innym ludziom, to może dobrać zawód, którego sensem okazuje się być właśnie pomoc innemu człowiekowi. Jest to zawód, jaki zazwyczaj wykonują panie, jednak są szpitale, w jakich na takim etacie można spotkać panów.
Pielęgniarka jest to pracownik szpitala, którego kluczowym celem jest opieka nad powierzonymi jemu chorymi.

Informacje, które posiada proponowana witryna, są w gruncie rzeczy potrzebne, jeśli ciekawi Cię omawiany wątek - kliknij więc tu!

Głównym zadaniem pielęgniarki jest dbanie o komfort pacjenta, jego higienę, żywienie i niesienie pomocy we wszystkich działaniach, jakich pacjent nie jest w stanie przeprowadzić sam. Zajmuje się ona dostarczaniem lekarstw przepisanych przez lekarza, wykonywaniem iniekcji, podawaniem tlenu oraz zmianą opatrunków. Poza tym pomaga doktorowi przy przeprowadzanych zabiegach. Jest ona odpowiedzialna za stan zdrowia pacjentów, a w wypadku jego pogorszenia lub zagrożenia życia, udziela pierwszej pomocy. Zajmuje się ona jeszcze obslugą aparatury medycznej.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu tekst, poznaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (http://www.centrumcryo.pl/kinesiotaping-wroclaw/), znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Do jej zadań należy również badanie temperatury, tętna i informowanie lekarza o jakichkolwiek nieprawidłowościach.


Sauna latem? – Jak najbardziej!
Author: Tatralandia
Source: Tatralandia


Zarobki pielęgniarek zatrudnionych w państwowym zakładzie zależą w znacznym stopniu od rejonu państwa, a w małych miejscowościach mogą wynosić od 1200 do 1600 złotych. W dużych miastach jest to pensja w wysokości 1800-2200 złotych. W przychodni prywatnej pielęgniarka mogłaby liczyć na pensję nieco większą. Jest to ok. 2,500 złotych.
Niezależnie od ilości przepracowanych lat pensje pielęgniarki nie ulegają znacznemu zwiększeniu. Na niektórych oddziałach w szpitalu działalność pielęgniarki jest stosunkowo stresująca, z tego też powodu normalnym zjawiskiem jest praca kilku pielęgniarek naraz przy jednym chorym.