Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Świat dzisiaj handluje tysiącami produktów codziennie - firmy potrzebują więc dobrych logistyków

  • Posted on: 11 November 2020
  • By: addmean
Ludzkość wykształciła zdolność przerzucania różnego rodzaju artykułów na całej kuli ziemskiej. W supermarketach możemy kupić Produkty z Japonii czy Argentyny, telefony sprowadzamy z USA, a stroje z Tajlandii.


Każda firma, która ściąga produkty z zagranicy poszukuje spedytorów oraz logistyków, aby profesjonalnie zajmowali się zakupami.
składka
Author: Luke Ma
Source: http://www.flickr.com


specjalista ds. logistyki
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com


Przez to zwykle potrzebny jest wtedy specjalista ds. logistyki. Najczęściej spółki chcą mieć ludzi, którzy mają już pewne doświadczenie w zakupach oraz znają języki obce. Wydaje się to być niezwykle trafne wymaganie, ponieważ ciężko byłoby komuś pracować w spedycji i rozmawiać z obcokrajowcami bez znajomości chociażby języka angielskiego. Na dodatek osoba pracująca na tym stanowisku musi znać specjalistyczne programy, które pozwalają na wprowadzanie zakupów do systemu. Wtedy cały dział, włącznie z kierownikiem, może zobaczyć jakie postępy robimy przy danym zamówieniu. Do systemu należy wpisywać później przeróżne informację - datę oraz dane zamówienia, czas dostarczenia oraz fakturę. Od kogoś na tym stanowisku wymaga się doskonałej organizacji pracy ile zarabia kurier oraz samodyscypliny. Jednak, nie może być to człowiek, który nie lubi rozmów z innymi, gdyż jego stałym zadaniem będzie kontakt się z klientami i uzgadnianie szczegółów zamówień.
Musi więc być to osoba elokwentna i niezwykle aktywna. Plusem zatrudnienia w logistyce jest możliwość używania języka obcego oraz częste wyjazdy służbowe za granicę.