Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu należałoby poznać trochę dokładniej niezwykle ciekawą przeszłość miasteczka Olsztyn Mrongowiusza?

  • Posted on: 5 March 2021
  • By: addmean
Olsztyn to piękne stare miasto, jakie leży w środkowej części woj. warmińsko-mazurskiego. Wstępne wzmianki o tym mieście pochodzą z lat 30-tych XIV wieku. Miasteczko to ma ok. 170 tys mieszkańców i tworzy ważny węzeł drogowy i kolejowy.
Przez większość osób Olsztyn Mrongowiusza wiąże się z popularnym na calutkim globie astronomem, o którym twierdzi się, iż powstrzymał słoneczko, a poruszył kulę ziemską.

Niezmiernie nam przyjemnie, że nasz artykuł wywarł na Tobie miłe uczucie. Pragniemy namówić Cię do nowej witryny - tam można zobaczyć również (https://disc-polska.pl/testy-kompetencji/) inne fakty.

Tak, rozmowa naturalnie o ojczystym geniuszu - Mikołaju Koperniku. Taki osobnik wielu talentów był między innymi doktorem oraz astronomem, jednak również - i to właśnie w miasteczku pod nazwą Olsztyn Mrongowiusza - administratorem dóbr kapituły warmińskiej był nie kto inny a właśnie kanonik fromborski Mikołaj Kopernik. W 1521 r. przygotował on między innymi efektywnie do obrony przed Krzyżakami tamtejszy zamek. Do dzisiaj przed wkroczeniem do niego znajduje się posąg takiego wielkiego człowieka. Warto dopowiedzieć, iż łącznie Olsztyn Mrongowiusza posiada obecnie 2 pomniki tego naszego bardzo dużego przodka.

Spójrz na ten ciekawy tekst i odkryj więcej (https://www.workservice.pl/praca/operator-wozka-widlowego/czestochowa/). Z pewnością nie pożałujesz. Nie czekaj ani chwili! Zrób to w tym momencie!

Gdyby żył 300 lat potem, być może obroniłby miasto również przed efektami wojen napoleońskich.


Klientka u fryzjerki
Author: Special Olympics Connaught
Source: http://www.flickr.com


A co obecnie mieści się w mieście o nazwie Olsztyn Mrongowiusza? Cóż, wiele różnorodnych spółek. Są to między innymi renomowane biura podatkowe, sklepy z lekami, szkoły, kina, lecz także np. przedstawicielstwa ogromnych światowych koncernów, także z dziedziny motoryzacyjnej. Nie można nie powiedzieć o dużej ilości różnych wielkich światowych sieciach gastronomicznych.
Takowy postęp miasta o nazwie Olsztyn Mrongowiusza ciągnie się bez przerwy od drugiej połowy XIX wieku, gdy to populacja Olsztyn Mrongowiusza powiększyła się aż czterokrotnie.