Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy to dobry pomysł założyć firmę? O jakich kwestiach wiedzieć? A może firma w innym kraju, np. w Niemczech?

  • Posted on: 4 November 2021
  • By: addmean
Praca to coś przed czym trudno uciec, gdyż jest ona konieczna, aby realizować swoje różne plany na życie. Gwarantuje pieniądze, co oznacza, że jesteśmy w stanie nabywać różnorakie rzeczy, realizować swoje hobby, zwiedzać świat.
perspektywa - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


Długo można by tak wymieniać. Określone osoby jednakowoż mają dość pracy na etacie, więc dość poważnie zastanawiają się nad tym, ażeby przejść “na swoje”, co znaczy, że chcą otworzyć własną firmę. Czy to dobry pomysł?


To z pewnością większa wolność, bo nie mamy nad sobą szefa. Niekiedy to jednakowoż tylko wolność w teorii, gdyż jak na etacie mieliśmy szefa i swoje obowiązki, tak tu wszystko nam się zwielokrotnia. Mamy wielu klientów, jakich musimy obsługiwać, a przecież są różnorodne osoby, więc raz będzie lepiej, a w innym czasie spotkamy się z tzw. “trudnym” klientem. Inna sprawa to opłaty. Na etacie otrzymywaliśmy wypłatę, a składki to była kwestia pracodawcy - wiedzieliśmy, że pewna kwota (zobacz smartvest pozyczki pod zastaw) jest przeznaczona na emeryturę, ubezpieczenie oraz podatki, ale jakoś nie myśleliśmy za bardzo o tym, gdyż byliśmy na to przygotowani.


Przy własnej firmie każdego miesiąca trzeba zapłacić bardzo dużo pieniędzy dla państwa, tak więc musimy sobie odpowiedzieć, czy jesteśmy na to gotowi. Jeżeli już jednak mamy w planach założyć firmę, jesteśmy do tego przekonani, to może lepsza będzie działalność w Niemczech. Ten kraj ma bardzo uporządkowany i czytelny system podatkowy, tak więc z góry jest wiadome, ile zapłacimy i czy nam się to opłaca.
Niemcy są państwem rozwiniętym, przez lata wszystko się doskonale ugruntowało, wszystko działa tu jak znanej z przysłowia niemieckiej maszynie - jest porządnie, są zasady, a prowadzenie działalności gospodarczej jest o wiele bardziej łatwej niż w Polsce.

Kliknij śmiało ten link - znajdujące się w tym miejscu uwagi z www (https://reset2.pl/oferta/standard/r2faktury) na pewno są dla Ciebie frapujące - odnoszą się analogicznej problematyki.

Dobrze o tym pomyśleć, jak będziemy zdecydowani zakładać firmę.