Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Chcesz zrzucić na wadze i czuć się zdrowo – zobacz, którą dietę naprawdę warto wybrać

  • Posted on: 16 June 2022
  • By: addmean
Nie tylko w naszym państwie, ale i na całym świecie, co chwilę popularność zyskuje określona dieta. Często to tzw. dieta cud. Działa przez jakiś czas. Określona osoba zrzuca na wadze, czyje się dobrze, ale po niedługim czasie następuje efekt jojo. Wszystko powraca do poprzedniej formy, a osoba, która odchudzała się, ponownie traci wiarę. Ponownie wszystko spełzło na niczym.

Author: Moyan Brenn
Source: http://www.flickr.com
Wszystko dlatego, że zamiast zawczasu zebrać jak najwięcej informacji i wybrać dietę, która naprawdę może być pomocna, rzucamy się na każdą, jaka w danym okresie czasu jest popularna, uważa się ją za najlepszą i do tej pory niespotykaną. A istnieje kilka, które od dawien dawna są zachwalane i przez ludzi, którzy z nich korzystali i przedstawicieli medycyny. Wśród nich wyróżnia się surowa dieta – witarianizm - Dieta RAW w Polsce (bo i tak się ją nazywa) jest znana od wielu lat, wciąż jednak musi przekonywać do siebie sporo ludzi. Jaka jest tego przyczyna? Część ludzi sądzi, iż z natury jesteśmy mięsożerni, a same warzywa i owoce nie potrafią zapewnić właściwej liczby kalorii.

Czasem zamieszczone w internecie wiadomości są niepewne, ale jeśli interesuje Cię tego rodzaju tematyka, to kliknij oraz zdobądź ważne info (http://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/ultradzwieki/) także na analogicznej stronie.

Oto pierwszy mit, który trzeba obalić. Owszem, surowa dieta to wszelkiego rodzaju owoce (brzoskwinie, banany, gruszki i tak dalej), warzywa (papryka, rzodkiewka, pomidory itd.), rośliny strączkowe (groch a także soczewica), ziarna (przeróżne zboża, pszenica), orzechy i nasiona (np. migdały, ziarna słonecznika, ziarna lnu), ale także jajka, produkty mleczne, ryby i mięso.Najistotniejsze, aby nie były pasteryzowane, wrzucone do gotowania czy pieczone. Sądzi się, iż obróbka termiczna jest zła i niszczy najważniejsze witaminy. Kolejny mit – dieta nie gwarantuje odpowiedniej liczby kalorii. Błąd. Dieta dostarcza wszystko to, co jest potrzebne do życia. Odrzuca gotowanie, powraca do pierwotnego odżywiania.

Dieta RAW w Polsce jest opisana na wielu stronach www. Wystarczy poświęcić moment, by dowiedzieć się na jej temat wystarczająco sporo, by samodzielnie spróbować ją zastosować. Wiele osób udostępnia jadłospisy, poleca określone produkty, a nawet sklepy czy gospodarstwa, w których istniej szansa zaopatrzenia się w najlepszą żywność. Istnieją także fora, na których można znaleźć osoby, które od dawna korzystają z dobrodziejstw tej diety i są skłonni pomóc każdemu początkującemu.