Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Faktoring - niezmiernie popularna usługa wśród współczesnych firm

  • Posted on: 15 January 2021
  • By: addmean
Stanowi niewątpliwie jedną z najpopularniejszych a także najprężniej rozwijających się usług na dzisiejszym rynku finansowym.
W samym 2013 roku skorzystało z niej przeszło osiem tysięcy zakładów.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do tego serwisu (rankingkont.pl/promocje-bankowe/), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo interesujących Cię tematów, które są tam opisane.

Co więcej, przyjmuje się, iż liczba ta będzie się zwiększać.


faktoring definicja
Author: mosaic36
Source: http://www.flickr.com


prezes
Author: Ash Carter
Source: http://www.flickr.com


Konferencja
Author: Wikilogia
Source: http://www.flickr.com


Pojawia się pytanie: co powoduje że budzi ona tak duże zainteresowanie i czym w zasadzie jest faktoring Definicja przywołanego pojęcia mogłaby brzmieć następująco: to swego rodzaju swoista transakcja handlowa, która sprowadza się do nabycia wierzytelności przez zewnętrzną instytucję, czyli tak zwanego faktora. Przeważnie w owej „roli” występuje bank, osoba fizyczna lub spółka. Moda na zawieranie tego typu umów przywędrowała nad Wisłę z krajów anglosaskich stosunkowo niedawno - bo zaledwie parę lat temu - ale już zdążyła pozyskać spore grono entuzjastów. Zresztą nie powinno to zbytnio zaskakiwać, jeśli weźmiemy pod uwagę zalety faktoringu. Znaczna poprawa płynności finansowej firmy w dość krótkim czasie, brak niepotrzebnych formalności oraz brak obciążeń dla bilansu przedsiębiorstwa, lepsze administrowanie długami, sprawniejsza obsługa dostawców a w rezultacie większe zyski. Wyliczać można bez końca.

Opisywana tu kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu Odroczona płatność, który publikuje pokrewne tematy.

Lista atutów przedstawionego rozwiązania jest nader obszerna.
Należy wspomnieć, że istnieją przeróżne typy prezentowanych transakcji, takie jak na przykład faktoring: dyskontowy, zaliczkowy, wymagalnościowy, otwarty lub tajny.