Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Faktoring - niezmiernie popularna usługa wśród współczesnych firm

  • Posted on: 10 September 2020
  • By: addmean
Stanowi niewątpliwie jedną z najpopularniejszych a także najprężniej rozwijających się usług na dzisiejszym rynku finansowym.


W samym 2013 roku skorzystało z niej przeszło osiem tysięcy zakładów.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do tego serwisu (rankingkont.pl/promocje-bankowe/), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo interesujących Cię tematów, które są tam opisane.

Co więcej, przyjmuje się, iż liczba ta będzie się zwiększać.
faktoring definicja
Author: mosaic36
Source: http://www.flickr.com


prezes
Author: Ash Carter
Source: http://www.flickr.com


Konferencja
Author: Wikilogia
Source: http://www.flickr.com


Pojawia się pytanie: co powoduje że budzi ona tak duże zainteresowanie i czym w zasadzie jest faktoring Definicja przywołanego pojęcia mogłaby brzmieć następująco: to swego rodzaju swoista transakcja handlowa, która sprowadza się do nabycia wierzytelności przez zewnętrzną instytucję, czyli tak zwanego faktora. Przeważnie w owej „roli” występuje bank, osoba fizyczna lub spółka. Moda na zawieranie tego typu umów przywędrowała nad Wisłę z krajów anglosaskich stosunkowo niedawno - bo zaledwie parę lat temu - ale już zdążyła pozyskać spore grono entuzjastów.

Nie ustępuj! Zachęcamy Cię, kontynuuj (http://fireprot.com.pl/) zajmujących postów. Może Ci w tym udzielimy pomocy? Zapraszamy więc do naszej nowej witryny.

Zresztą nie powinno to zbytnio zaskakiwać, jeśli weźmiemy pod uwagę zalety faktoringu. Znaczna poprawa płynności finansowej firmy w dość krótkim czasie, brak niepotrzebnych formalności oraz brak obciążeń dla bilansu przedsiębiorstwa, lepsze administrowanie długami, sprawniejsza obsługa dostawców a w rezultacie większe zyski. Wyliczać można bez końca. Lista atutów przedstawionego rozwiązania jest nader obszerna.


Należy wspomnieć, że istnieją przeróżne typy prezentowanych transakcji, takie jak na przykład faktoring: dyskontowy, zaliczkowy, wymagalnościowy, otwarty lub tajny.