Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy dzisiejsze społeczeństwa mają kłopot z nadwagą? Negatywne działanie otyłości na kondycję fizyczną i psychiczną ludzi

  • Posted on: 8 November 2021
  • By: addmean
Jeżeli porozglądamy się dookoła, to zauważymy, iż duża część społeczeństwa zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi. Niestety, ale pomimo tego, iż światowa medycyna idzie do przodu w imponującym tempie, to wciąż mnóstwo osób nie może sobie poradzić z dotykającymi ich przypadłościami. Jak się okazuje, mnóstwo jednostek chorobowych jest niebywale ciężko zdiagnozować, ponieważ objawy są niełatwe do wychwycenia, a czasami także mylące.

zdrowa dieta
Author: Carmen Rodriguez
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejsze społeczeństwa muszą radzić sobie z wieloma dolegliwościami cywilizacyjnymi, a więc takimi, jakie występują masowo, a oprócz tego spowodowane są czynnikami społecznymi, gospodarczymi czy też kulturowymi. Idealnym przykładem takiej dolegliwości jest nadwaga, czyli nadmierna masa ciała w negatywny sposób oddziałująca na zdrowie psychiczne i fizyczne ludzkiego organizmu. Powodów niniejszego stanu rzeczy trzeba doszukiwać się w wielu miejscach. Więcej informacji na stronie: Po pierwsze, teraźniejsze nawyki żywieniowe typowych ludzi są zupełnie inne niż jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej.

Bez wątpliwości można ustalić, że są one o wiele gorsze, mniej sprzyjające dla organizmu. Współczesny człowiek spożywa ogromną ilość produktów mocno przetworzonych, które mają nade wszystko dużo prostych węglowodanów, a więc tak zwanych pustych kalorii, od których ekspresowo rośnie nasza waga. Zjadamy wielkie ilości słodyczy, słonych przekąsek i produktów mających nadmierne ilości węglowodanów, na przykład ziemniaki lub makarony. Większa masa ciała w niekorzystny sposób wpływa na układ krążenia człowieka lub działanie serca.Poza tym, osoba otyła boryka się także z problemami emocjonalnymi, gdyż radykalnie spada jej samoocena, a co za tym idzie pewność siebie, co nie pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do kolejnej strony, gdzie wyszukasz szczegółowe posty - najedź na link drzwi rtg.

Gabinet dietetyczny Łódź jest dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z otyłością, ponieważ profesjonalna pomoc zapewnia szybkie rezultaty. Łódź jest miastem, w którym znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt tego rodzaju gabinetów. Nie powinniśmy mieć z tym najmniejszego problemu, z tego względu warto wziąć się za siebie.