Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Zapłodnienie pozaustrojowe

  • Posted on: 28 January 2021
  • By: addmean
Jeżeli inne sposoby terapii niepłodności nie przyniosły pożądanych rezultatów, zaleca się zapłodnienie in vitro. Czym ono jest? To nic innego, jak zapłodnienie poza układem pacjentki. W warunkach laboratoryjnych dochodzi do połączenia komórki jajowej z plemnikiem, a potem do rozwoju zarodka, który we wczesnym stadium zostaje wszczepiany w macicę pacjentki, w której rośnie. Od tej fazy ciąża przebiega w sposób naturalny. Żeby otrzymać zarodki poza organizmem, najprzód kobieta musi zażywać lekarstwa hormonalne, ażeby jej organizm zdołał wyprodukować więcej niż jedną komórkę jajową. Po pobraniu komórek jajowych z jajników i zapłodnieniu plemnikami współmałżonka powstają embriony, które hoduje się w inkubatorze przez od 3 do 5 dni. W ostatnim etapie zachodzi transfer najlepszych, najczęściej dwóch embrionów do macicy pacjentki. Pozostałe są zamrażane i przechowywane w należytych warunkach. Zapłodnienie pozaustrojowe wiąże się histeroskopią.

ciąża
Author: DAVID MONROY
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopia jest zabiegiem ginekologicznym wykorzystywanym w diagnostyce jak też leczeniu takich zaburzeń jak bezpłodność lub nawracające poronienia. Histeroskopia diagnostyczna odgrywa ważną funkcję w profilaktyce i diagnostyce patologii błony śluzowej jamy macicy, w tym stanów nowotworowych. Wykorzystywana jest do badania jak też rozpoznawania nieprawidłowości wnętrza macicy - czytaj całość tutaj.Histeroskop diagnostyczny jest to przyrząd optyczny - sprawdź niskie ceny na optometrysta wrocław - http://fabrykaoptyka.pl/ - w kształcie rurki, przez którą światłowodem zapewniane jest światło do wnętrza macicy. Zaopatrzony jest w system soczewek, zapewniający precyzyjne zbadane wnętrza macicy.

Nasz link do www dieta pudełkowa w dąbrowie górniczej zadziwi Cię bardzo optymistycznie. Odkryjesz tam masę rzetelnych informacji. W takim razie nie zwlekaj i wejdź tam!

Od zewnętrznej strony do narzędzia podłączona zostaje kamerka. Histeroskopia operacyjna ma zastosowanie w leczeniu stanów patologicznych, przyuważonych w czasie histeroskopii diagnostycznej. Wykonuje się ją bezpośrednio po histeroskopii diagnostycznej lub w terminie późniejszym, jeżeli wymagane jest specjalne przygotowanie chorej do zabiegu. W czasie histeroskopii operacyjnej usuwa się takie zmiany chorobowe jak polipy, mięśniaki i przegrody.

brzuch ciążowy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wskazania do histeroskopii : niepłodność, poronienia, nieprawidłowy kształt macicy, patologie w jamie macicy tj.: zrosty, ciała obce, zaburzenia w cyklu miesiączkowym bądź krwawienia o nieustalonej etiologii - Klinika GYNCENTRUM.