Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Parę ważnych faktów nt. leku Urosept

  • Posted on: 17 November 2019
  • By: addmean
Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Dolegliwość ta trafia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zważywszy na bliskość waginy i odbytu bakterie bez trudu mogą przedostać się do pęcherza moczowego powodując zapalenie.


Objawy, które powinny nas zaniepokoić :

- częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu,
- towarzyszące temu nieprzyjemne palenie i ból,
- czasem bóle w podbrzuszu,
-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu nieznacznych ilości moczu.
Po zaobserwowaniu wymienionych przypadłości należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Nie lekceważmy owych symptomów, ponieważ nieleczona choroba może spowodować przejście w stan przewlekły lub nawet ostre uszkodzenie nerek!

W badaniu ogólnym moczu orzeka się w takim przypadku zwiększoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz minimalne ilości białka, tudzież w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Leczenie , profilaktyka oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:

Podstawowym elementem zapobiegania i leczenia chorób dróg moczowych jest przyjmowanie leków.

Jeśli zainteresował Cię opublikowany na tej stronie materiał, śmiało sprawdź dodatkowo towarzyszące informacje (www.scenariuszzycia.pl/lata-osobiste/) - one również są warte zainteresowania.

Możemy zastosować np. lek o nazwie Urosept (więcej). Jest to ziołowy preparat zażywany dodatkowo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Związki czynne zawarte w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek stosuje się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich nieprawidłowościach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Przede wszystkim dużo pijmy! Początkowo nawet szklankę płynu co pół godziny, żeby spowodować wypłukanie bakterii z dróg moczowych. Rozcieńczony mocz nie będzie powodował pieczenia w czasie oddawania moczu. Najbardziej odpowiednia jest mineralna woda (jonizatory wody) niegazowana. Unikajmy tylko kawy i czarnej herbaty, ponieważ powodują podrażnienie pęcherza. Dobrze robi rozcieńczony napój z aronii bądź czarnej porzeczki, który z racji dużej treści witaminy C blokuje mnożenie się bakterii.

Najprościej zabezpieczać się przed zakażeniem układu moczowego:
- dbając o higienę okolic intymnych,
- właściwie ubierając się w czasie chłodnej pogody, unikając przemoczenia a także zaziębienia,
- regularnie oddając mocz, unikając długotrwałego
przetrzymywania moczu w pęcherzu,
- wypijając odpowiednio duże ilości płynów,
- przy nawracającym zakażeniu układu moczowego powinno się unikać kąpieli w basenach a także w wannie z dodatkiem środków musujących.

Więcej na: .