Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób grać na Giełdzie Papierów Wartościowych?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Kursy akcji są trudno przewidywalne oraz czasem potrafią zaskoczyć nawet obeznanych graczy i analityków.


Niemniej jednak ceny akcji zależne są właśnie od inwestorów, ich postępowań a także emocji.




Języki programowania
Author: Daniel Iversen
Source: http://www.flickr.com


Zupełnie inaczej sprawa ma się z GPW – ta funkcjonuje podług precyzyjnie sprecyzowanych reguł i jak w zegarku. Jak działa giełda? Giełda Papierów Wartościowych w stolicy działa w stałym rytmie. Wszelkie istotne rzeczy mają miejsce dokładnie o jednakowych godzinach a także w tej samej kolejności. Czas, gdy giełda pracuje i kiedy można dokonywać transakcji wyprzedaży oraz zakupu akcji, zwie się sesją. Na warszawskiej giełdzie handluje się wartościowymi papierami na przeróżnych rynkach. Największy i najbardziej rozpoznawalny jest rzecz jasna główny rynek GPW, na jakim rejestrowane są akcje największych i najbardziej płynnych spółek na giełdzie. Istnieje już powyżej 20 lat. Inwestorzy mogą dopełniać transakcji także na 2 pozostałych rynkach.


odzież ochronna i robocza
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com


inwestycji
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com


Handel akcjami nie jest w dzisiejszych czasach trudny. Akcjonariuszem, zatem posiadaczem akcji spółki, możemy stać się nie opuszczając mieszkania. Wystarczy założyć maklerski rachunek i mieć dojście do netu. Warto przy owej okazji z rozmysłem rozpatrzyć propozycję poszczególnych domów maklerskich oraz zestawić funkcjonalności poszczególnych kont. Warto wyselekcjonować rachunek maklerski dostosowany do naszej aktywności – odpowiadając sobie na pytanie, czy jesteśmy aktywni i korzystamy z niego często, czy o wiele rzadziej, kontrolując nasze inwestycje.




Powinniśmy również sprawdzić poziom opłaty za prowadzenie rachunku. Współcześnie w większości maklerskich domów jest ona minimalna czy też nie ma jej w ogóle, pod warunkiem dokonania na przykład jednej transakcji na rok.