Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy opłaca się brać auto w leasing?

  • Posted on: 8 October 2019
  • By: addmean
Czym w istocie jest leasing? Słowo to pochodzi od angielskiej nazwie “lease”, co w szczegółowym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to nic innego udostępnianie przez jedną stronę pewnego przedmiotu, np. samochodu innej stronie, na wskazany czas w zamian za płacone w ratach należności, tzw.
opłaty leasingowe. Wysokość opłat reguluje umowa leasingowa. W świetle prawa


właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest jedynie jego użytkownikiem. W leasing można udostępniać różne dobra ruchome, zarówno nowe, jak i używane.

Czy odnalazłeś konieczne informacje na opisywany wątek? Jeśli tak, to świetnie, ale nie mniej fascynujące będą wiadomości na niniejszym portalu. Wówczas przejdź tam.

Mogą to być obok aut inne środki komunikacji, maszyny, sprzęt komputerowy, sprzęt z medycznym przeznaczeniem itp., a także nieruchomości (wraz z działkami, budynkami lub zakładami produkcyjnymi. Najczęściej jednak dotyczy on wiąże się on z samochodami, przy czym mogą to być równocześnie samochody osobowe, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, naczepy, autobusy oraz pojazdy specjalistyczne.


Mimo, że decyzja o zabraniu samochodu na podstawie o umowę leasingową wiąże się z spłatą opłat oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie spowoduje bankructwa firmy. Leasing zapewnia lepsze w większości warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zrobić zestawienie w oparciu o np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i sprawdzić warunki jakie oferuję. Kredyt jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które potrzebują samochodu. Sama usługa leasingu została stworzona dla przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodów do prowadzenia firmy oraz aby mogła ona przynosić dochody. Wzięcie samochodu w leasing pozwala im bez ryzyka strat wypożyczyć samochód z góry ustalonych regułach. Warto wskazać, iż właściciele salony samochodowe oddające samochody w leasing, podnoszą ich wartość, nierzadko nawet o kilkanaście procent, co prowadzi do sporych zysków. Umowa (zobacz umowa zlecenie do emerytury) leasingowa jest uwzględniając te fakty zarówno dla leasingobiocy jak i leasingowacy, który zarabia więcej niż w przypadku zwykłejregularnej sprzedaży auta.


kredyty dla firm Wrocław
Author: 111 Emergency


Wzrost popularności leasingu jest obserwowany od lat, jest to w końcu zastępcza opcja dla firm, które nie otrzymały kredytu.
Dostępne są odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten drugi cieszy się większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Charakteryzuje się krótszym okresem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczej używalności przedmiotu. Ten typ leasingu jest korzystny dla biorącego samochód w leasing, któremu zależy na niskim angażowaniu środków finansowych przy zawieraniu umowy.