Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Odwołany lot odszkodowanie – gdzie poszukiwać info o przysługujących prawach?

  • Posted on: 12 May 2020
  • By: addmean
Z usług linii lotniczych korzystamy coraz chętniej, bowiem ceny biletów są zdecydowanie niższe niż parę lat temu. Musimy mieć jednakże świadomość tego, że ewentualne problemy jakie mogą wystąpić na lotnisku, mogą dla nas stanowić powód do domagania się zadośćuczynienia. O jakich problemach mowa? Przede wszystkim o przeróżnego rodzaju opóźnieniach, odwołaniu lotu, Zagubionych bagażach itp. Przypadki tego typu wbrew pozorom nie są rzadkie, zatem warto wiedzieć, w jaki sposób się w ich przypadku zachować i czego oczekiwać od przewoźnika.


W chwili, gdy pojawi się jedna z zaprezentowanych powyżej sytuacji pracownik linii lotniczych powinien poinformować zainteresowanych o przysługujących im prawach.

Jeżeli potrzebne Ci inne tego typu dane na omawiany tutaj temat, to z pewnością przyda Ci się to warte uwagi wiarygodne opracowanie (ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php).

Może się jednak zdarzyć, iż tego nie uczyni, dlatego warto wiedzieć, jakie prawa nam przysługują. Co najważniejsze, w momencie zgubienia albo zniszczenia przez lotnisko bagażu, powinniśmy przede wszystkim wypełnić odpowiedni druk i zgłosić reklamację. Niezbędne jest też wycenienie szkody.
lotnisko
Author: Junpei Abe
Source: http://www.flickr.com


Odrobinę odmiennie wygląda sytuacja w kontekście opóźnionych lotów, braku wolnych miejsc na pokładzie bądź lotów, które zostały anulowane. W sytuacji spóźnienia przewoźnik powinien zapewnić posiłki jak i napoje, sposobność wykonania nieodpłatnego telefonu oraz nadania dalekopisu. O ile lot jest spóźniony o przynajmniej 5 godzin, pasażerowi posiadają prawo do otrzymania zwrotu kosztów biletu - korzystaj z usług SKY Legal.

Inne, także bardzo interesujące szerokie opracowanie (https://twojprawnik.net/zakresuslug.php) przedstawionego tematu znajdziesz tu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Jeśli opóźnienie wymaga przedłużenia pobytu o jeden lub kilka dni, operator winien opłacić nocleg w hotelu jak i bezpłatny transport na lotnisko. Odszkodowanie przysługuje natomiast w momencie, gdy do celu pasażer dostanie się z opóźnieniem wynoszącym co najmniej trzy godziny.


W przypadku anulowania lotu przewoźnik musi zwrócić koszty biletu lub ewentualnie zaproponować alternatywne połączenie. O ile zastępcze połączenie różni się istotnie od pierwotnego, pasażerowi też należy się zadośćuczynienie. By dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, warto przejrzeć wyniki poszukiwania dla zapytania odwołany lot odszkodowanie. Dowiemy się dzięki temu między innymi tego, w jakiej wysokości można uzyskać zadośćuczynienie.