Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Zatrudnienie dla obcokrajowców - coraz sporzej ofert umożliwiających zatrudnienie przyjezdnym

  • Posted on: 6 August 2022
  • By: addmean
Aktualnie migracje są jednym z popularniejszych zjawisk i akompaniują one większości osób. Potrzeba przyznać, że mają one wyjątkowo różne podłoża, niemniej jednak najczęstszą przyczyną są kwestie zarobkowe.


wizja - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


To naturalnie chęć podwyższenia poziomu życia zazwyczaj motywuje ludzi do zmiany miejsca zamieszkania, a co za tym idzie podjęcia pracy w innym grodzie czy niekiedy państwie. Na obecną chwilę w Polsce pracuje sporo imigrantów i wciąż przygotowywane są stanowiska dla takich osób. Dotyczy to wszelkich specjalności, ponieważ doświadczenie i umiejętności przyjezdnych są niezmiernie różnorodne.


Nie zdumiewa fakt, że współcześnie najwięcej imigrantów nadchodzi do Polski z Ukrainy. Wpływa na to głównie panująca tam sytuacja polityczna, bliska odległość, ale również nieco analogiczna kultura. Nadzwyczaj często pracownicy z Ukrainy przyjmowani są do firm budowlanych, albowiem jest to dla nich szansa pokonania wysokiego zarobku. Tak samo w trakcie mniejszych robót, jak i większych inwestycji budowy firmy chętnie trudnią przyjezdnych.
Dla znacznej części z nich możliwość pracy na polskich warunkach jest niezwykle korzystna.

Sprawdź ten odsyłacz - ta wskazówka z serwisu ujawni całkiem nową porcję informacji na temat, który może wydać Ci się warty zainteresowania!

Często w kraju nie mają szans na znalezienie pracy ze względu na wiek, niskie wykształcenie czy zwyczajnie brak właściwych znajomości.


Z tego powodu pracownicy z Ukrainy stanowią w Polsce dużą część siły roboczej w szczególności jeśli chodzi o roboty fizyczne. Jeżeli wówczas poszukujemy ekipy budowlanej warto rozważyć o tej opcji.