Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Przyszłościowy zawód – psycholog. Gdzie i kiedy szukać etatu ?

  • Posted on: 10 July 2020
  • By: addmean
Ciągle słyszy się o tym, że studenci studiów humanistycznych nie znajdą zatrudnienia w instytucjach, w których chcieliby pracować lub w miejscach, które zgodne są z ich wykształceniem. Mimo wszystko zarówno psycholodzy, jak i osoby po socjologii, kulturoznawstwie czy historii sztuki, odnajdują się w końcu na rynku pracy.

terapia
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Ale wielu absolwentów tych kierunków poważnie planuje otwarcie własnej działalności i jest na siłach, by zaraz po studiach ją rozpocząć. Jednym z takich kierunków jest psychologia.

Dużo osób, zanim otworzy prywatną praktykę, chce sprawdzić, czy naprawdę ma powołanie do wykonywania tego trudnego zawodu i udaje się na praktykę do gabinetu czynnego psychologa, by poznać plusy i minusy tego typu pracy - www - > . W trakcie studiów praktyki również są obowiązkowe, ale część ”pacjentów” nie godzi się na obecność osoby trzeciej podczas spotkania z psychologiem. Ponadto w trakcie studiów stale zdobywamy wiedzę i wydaje się, że dopiero po nich mamy teoretyczne podstawy, by pomagać innym, a potem przychodzi pora na nabywanie praktyki. Po zakończeniu studiów psycholog może też dostać pracę w instytucji szkoleniowej i planować warsztaty z umiejętności miękkich, przykładowo z negocjacji biznesowych, asertywności, elementów przedsiębiorczości czy radzenia sobie ze stresem.

psychologia
Source: flickr.com
Jeśli nie czujemy się na siłach jeśli chodzi o organizację szkoleń, nie mamy chęci otwierania własnego gabinetu, możemy starać się o pracę jako szkolny psycholog. Szkoła gwarantuje gabinet, a do naszych obowiązków poza pouczającymi rozmowami z uczniami sprawiającymi problemy lub potrzebującymi pomocy będą należały między innymi profilaktyczne rozmowy o uzależnieniach. Także korporacje często zatrudniają psychologów do szkolenia personelu, więc i tam jest co robić. Wiele działań związanych z integracją pracowników albo ogólnym wdrożeniem nowych pracowników wykonuje właśnie psycholog, gdzie siedzibę ma wiele firm pracujących w modelu korporacyjnym.

Po przeczytaniu omawianego wątku, kliknij na inny pomocny artykuł (https://www.okulus.pl/dla-pacjenta/laserowa-korekcja-wzroku-w-pigulce/), który publikuje także fascynujące wiadomości - zobaczysz, że pochłonie Cię zupełnie.

Jeżeli i to nam nie pasuje, możemy rozpocząć studia doktoranckie, pozostać na uczelni jako pracownik akademicki i zdobywać kolejne tytuły naukowe.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego psychologa, który będzie Cię wspierać podczas psychoterapii musisz udać się do specjalisty dla którego zdrowie pruchnicka okulista cieszyn pacjenta jest najważniejsze. Warto odwiedzić i dowiedzieć się więcej o całym procesie psychoterapii na kliknij w . Dla niektórych psychoterapia jest czymś niewiadomym, dlatego przed wyrobieniem sobie opinii o niej, należy bardziej zgłębić temat.