Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Na wspaniałe samopoczucie najodpowiedniejsze są jabłka. Posiadają niezwykle wiele zalet, że grzechem jest ich unikanie

  • Posted on: 5 March 2022
  • By: addmean
"One apple a day-keeps doctor away" - słynne brytyjskie powiedzenie w 100% autentyczne. Często niezbyt doceniany owoc to rzeczywista bomba witaminowa i nie tylko.

Jabłko
Author: Natasia Causse
Source: http://www.flickr.com
Jabłka, gdyż o nich mówimy, wpływają korzystnie na serce, zaniżają poziom cholesterolu we krwi, minimalizują ciśnienie tętnicze, przeszkadzają w rozwoju nowotworom, normalizują poziom cukru we krwi, zmniejszają apetyt. To tylko kilka z cudownych właściwości jabłek.

Przeczytaj, jakiego rodzaju dane znajdziesz pod tym łączem (https://zdrowiejwoczach.pl/pl/50-superfood). Na pewno będą niesamowicie wciągające i godne zainteresowania, co sprawi, że często będziesz tu wracał.

Możemy je w każdym miejscu kupić: w supermarkecie, na bazarze, w warzywniaku blisko domu. Czy jednakowoż zdajemy sobie sprawę z ich niezwykłego wpływu na nasze samopoczucie? Z dobrodziejstwa jabłek warto korzystać przez cały rok, w szczególności w okresie zimowym, mimo to najlepiej smakują późną jesienią. Wtedy są najcenniejsze i najbardziej bogate w lecznicze składniki. Tak naprawdę w jabłkach, znajdziemy najbardziej cenne dla naszego organizmu składniki.

Nasze jabłko, to przede wszystkim skarbnica potasu, czyli pierwiastka odpowiadającego w naszym organizmie za wiele przemian. Następnym niezwykle cennym składnikiem jest błonnik pokarmowy, występujący w postaci pektyn. Działają one przeczyszczająco oraz reaguje na florę bakteryjną w jelicie grubym. To istotnie dzięki nim jabłka uznawane są za lek na zaparcia i biegunki. Ochraniają dodatkowo przewód pokarmowy i wpływają korzystnie na pracę wątroby. Co więcej, pektyny ograniczają wchłanianie cholesterolu, co w efekcie skutecznie ochrania przed miażdżycą oraz zawałem serca.


Co ciekawe, jabłka to nasza narodowa chluba. Jeśli chodzi bowiem o dziedzinę producenci jabłek, jesteśmy na trzeciej pozycji, jedynie za takimi potęgami gospodarczymi, a ponadto o wiele większymi krajami, jak Chiny a także USA. Wyprzedzamy natomiast na przykład Francję, Rosję a nawet Niemcy. Każdy z nas zna smak jabłka, w sumie to od dziecka mamy z nimi styczność, są niezwykle popularne, pyszne, i w zależności od kategorii – tanie.

Duża ilość jabłek pochodzi z innych państw, są to odmiany droższe, ale czy faktycznie lepsze? Na pewno nie, ponieważ nasi producenci jabłek są w stanie zaoferować produkt najwyższej jakości. To z tego powodu właśnie od lat nasze jabłka są znane, nie tylko w naszym kraju. Już dużo ludzi poznało się na naszych najistotniejszych polskich owocach – jabłkach. Głupotą jest ich unikanie.