Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie szkolenia musi zagwarantować pracodawca nowej osobie w firmie?

  • Posted on: 11 April 2020
  • By: addmean
firmy zatrudniające pracowników są zobowiązane do zapewnienia konkretnych szkoleń. Są potrzebne, aby takie osoby miały wiedzę, jak działa firma i jak znaleźć się w jej środowisku, ale na tym nie koniec.


O jakich szkoleniach powinien pomyśleć nowy właściciel firmy?


Crowdfunding
Author: Paul Roth
Source: http://www.flickr.com


Zgodnie z obecnymi przepisami nowa osoba musi przejść kurs z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, który musi zapewnić właściciel przedsiębiorstwa. To ważne, aby wiedzieć, jak zachowywać się podczas wykonywania powierzonych obowiązków, ażeby być w stanie je wykonywać w pełni bezpiecznie i nie wystawiać swojego zdrowia czy życia na niebezpieczeństwa. Osobom obcojęzycznym trzeba zorganizować szkolenie (polecam ofertę na szkolenie: budowanie zaangażowania pracowników Franklin Covey) BHP po angielsku, aby były w stanie zrozumieć wszystkie detale. Tego typu wiedza dotyczy także bardzo ważnych reguł ergonomii, które przydają się każdego dnia.


Następną sprawą jest przekazanie takiej osobie informacji dotyczących nowych zadań na jej stanowisku pracy. Najczęściej tego rodzaju kursów dostarcza osoba, która będzie oddawać swoje zadania, ponieważ zwalnia się z przedsiębiorstwa, lub [szukasz pracy] zmienia stanowisko. Musi ona pomóc swojemu następcy, ażeby ten był w stanie wykonywać powierzoną pracę. W końcu bez tego nie jest w stanie nic zrobić, gdyż zwyczajnie nie ma potrzebnej wiedzy na ten temat.
bezpieczeństwo
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Powyżej przedstawiliśmy dwa najbardziej istotne przykłady kursów.


Natomiast nowa praca wymaga od osoby przyjętej przyswojenia sobie ogromnej ilości informacji z nieco szerszej perspektywy, aniżeli tylko swoje stanowisko pracy. W ten sposób będzie on mógł lepiej zrozumieć i wykonywać powierzone zadania.