Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy warto pożyczać pieniążki pod zastaw nieruchomości?

  • Posted on: 16 December 2020
  • By: addmean
Jeśli postawisz budynek, możliwość zamieszkania w nim nie będzie jedyną korzyścią z inwestycji. majątek umożliwi także zaciągnięcie pożyczki hipotecznej niżej oprocentowanej aniżeli kredyt konsumencki.


Gros banków oferuje kredyty hipoteczne (bądź tak zwany kredyt niecelowy) pod wymogiem ustanowienia hipoteki na posiadłości.
firma - migawka
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Z punktu percypowania banku najodpowiedniej, jeżeli prawnym zabezpieczeniem kredytu będzie nieruchomość mieszkalna (budynek, mieszkanie, działka (zobacz pożyczki pod zastaw działki rekreacyjnej) zabudowana domem). Większym problemem może być założenie hipoteki na ziemiach o przeznaczeniu agrarnym, usługowym, na siedliskach ITp.


Pożyczki niecelowe posiadają swe zalety a także wady.

Czy uważasz, że w sieci jest za mało godnych polecenia postów? Jeżeli chcesz znaleźć rzeczywiście użyteczny portal, to zalecam ten tekst (http://www.link2europe.pl/praca-w-zele/).

Do korzyści można zaliczyć możność rozłożenia spłaty obciążenia na dłuższy okres niż w wypadku kredytu konsumenckiego, na ogół będzie to 15, a nawet 25 lat. Powinniśmy jednak pamiętać, że w związku z brakiem celu mieszkaniowego większa część banków podwyższy marżę przeciętnie o 1-3% w porównaniu z zadłużeniem hipotecznym. Należałoby wspomnieć, iż nie ma określonej maksymalnej kwoty kredytu niecelowego, aczkolwiek bank przyjmie tak zwaną wymuszoną wartość sprzedaży, czyli określony procent wartości nieruchomości, jako górną granicę sumy kredytu. Z reguły będzie to od 60 do 80 wartości nieruchomości.


Dla kogo Pożyczki bez BIK-u Wrocław? Tego typu zadłużenie może zaciągnąć każda dorosła osoba fizyczna spełniająca warunki banku tyczące się zdolności kredytowej oraz pracy.
Kredytobiorca musi być również rzecz jasna posiadaczem bądź współwłaścicielem posiadłości. Tak jak w razie typowego kredytu hipotecznego i tu bank nie zabezpieczy się na posiadłości osoby trzeciej.