Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Warto skorzystać ze szkolenia z pierwszej pomocy

  • Posted on: 7 November 2020
  • By: addmean
Każdy uczeń szkoły średniej oraz każdy, kto starał się o prawo jazdy, zdaje sobie sprawę czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot określany jako PO miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki ratowania ludzkiego życia. Służyły temu m.in. fantomy i przedstawiane na nich sztuczne oddychanie i masaż serca.
Nauczyciel uwrażliwiał uczniów na wymóg posiadania apteczki samochodowej jak i również udzielał im lekcji w jaki sposób z niej korzystać. Przeważnie tłumaczył również, w jaki sposób opatrzyć zranione miejsce przy wystąpieniu złamań otwartych, jak reagować w momencie zakrztuszenia, omdlenia czy na przykład kontaktu z wrzątkiem lub ogniem. Więcej o szkoleniach z pierwszej pomocy i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie Najczęściej mądrzy i dbający o uczniów dydaktycy aranżowali wyprawy do punktów krwiodawstwa, pogawędki z policjantami oraz ratownikami medycznymi. Przedstawiali mrożące krew w żyłach historie o tragicznie się kończącej nieznajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Z takich zajęć zawsze sporo się wynosiło. Niektórzy przez kolejne kilkadziesiąt lat pamiętają w jaki sposób bez szwanku usunąć z pojazdu ofiary wypadków jak się zachować w przypadku niekontrolowanego wycieku krwi, a nawet do czego służy defibrylator AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życia Inaczej ten problem prezentuje się w przypadku kursów na prawo jazdy. 30 godzin teorii musi wystarczyć na dogłębne poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi auta, i właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Nierzadko poświęcone są jej dwie godziny, w czasie których ratownik przerabia z adeptami na kierowców zadania testowe. Przy czym nie mówią one na przykład o konieczności zabrania ze sobą na urlop apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O ratującym życie defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wzmiankuje. Więcej o szkoleniach z pierwszej

Apteczka samochodowa – konieczność, nie dobra wola Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób ginie z powodu wypadków na drogach. Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy kurs pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. na wakacyjny urlop powinniśmy także brać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie nieudogodnienia oraz termometr bezdotykowy.Wiedza w naszym kraju związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest w powijakach. Niektórzy lekceważą ten temat, myśląc, że ich nie dotyczy. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali pomocy. Jeśli dopisze im szczęście znajdzie się ktoś, kto ma inne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.