Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Warto skorzystać ze szkolenia z pierwszej pomocy

  • Posted on: 31 August 2022
  • By: addmean
Każdy uczeń szkoły średniej oraz każdy, kto starał się o prawo jazdy, zdaje sobie sprawę czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot określany jako PO miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki ratowania ludzkiego życia. Służyły temu m.in. fantomy i przedstawiane na nich sztuczne oddychanie i masaż serca.


Nauczyciel uwrażliwiał uczniów na wymóg posiadania apteczki samochodowej jak i również udzielał im lekcji w jaki sposób z niej korzystać. Przeważnie tłumaczył również, w jaki sposób opatrzyć zranione miejsce przy wystąpieniu złamań otwartych, jak reagować w momencie zakrztuszenia, omdlenia czy na przykład kontaktu z wrzątkiem lub ogniem. Więcej o szkoleniach z pierwszej pomocy i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie
Najczęściej mądrzy i dbający o uczniów dydaktycy aranżowali wyprawy do punktów krwiodawstwa, pogawędki z policjantami oraz ratownikami medycznymi. Przedstawiali mrożące krew w żyłach historie o tragicznie się kończącej nieznajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Z takich zajęć zawsze sporo się wynosiło. Niektórzy przez kolejne kilkadziesiąt lat pamiętają w jaki sposób bez szwanku usunąć z pojazdu ofiary wypadków jak się zachować w przypadku niekontrolowanego wycieku krwi, a nawet do czego służy defibrylator AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życia
Inaczej ten problem prezentuje się w przypadku kursów na prawo jazdy. 30 godzin teorii musi wystarczyć na dogłębne poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi auta, i właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Nierzadko poświęcone są jej dwie godziny, w czasie których ratownik przerabia z adeptami na kierowców zadania testowe. Przy czym nie mówią one na przykład o konieczności zabrania ze sobą na urlop apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O ratującym życie defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wzmiankuje. Więcej o szkoleniach z pierwszej

Apteczka samochodowa – konieczność, nie dobra wola
Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób ginie z powodu wypadków na drogach. Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. na wakacyjny urlop powinniśmy także brać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie nieudogodnienia oraz termometr bezdotykowy.


Wiedza w naszym kraju związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest w powijakach.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to na pewno zainteresują Cię też przydatne wskazówki (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/), które znajdziesz tutaj - one wciągną Cię całkowicie.

Niektórzy lekceważą ten temat, myśląc, że ich nie dotyczy. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali pomocy. Jeśli dopisze im szczęście znajdzie się ktoś, kto ma inne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.