Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kilka przydatnych zasad odchudzania, o których powinniśmy pamiętać

  • Posted on: 17 December 2021
  • By: addmean
Coraz bardziej popularne staje się w naszym kraju odchudzanie. Jest to trend, który cieszy również dietetyków oraz lekarzy. W większości bowiem wiąże się to ze zmianą diety na tą, która jest w praktyce bardziej zdrowa i mniej szkodzi naszemu organizmowi. Warto się o taką starać.


zdrowie
Author: alex and mac
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy wybrać idealną dla siebie dietę, warto rozpocząć od odpowiednich testów. Chodzi rzecz jasna testy na nietolerancję pokarmową. Testy sprawdzające nietolerancje pokarmowe znajdziesz tutaj Nie zawsze możemy jeść wszystko na co mamy chęć. Rozchwytywana ostatnimi czasy jest dieta bezglutenowa, która powstała właśnie z myślą o osobach, jakie nie tolerują glutenu w produktach. Przykłady możemy jednak mnożyć. Spora część społeczeństwa ma na przykład uczulenie na białko, inni niestety nie powinni jeść mięsa itp. Zdarzają się również pojedyncze przypadku nietolerancji na całkiem wydawałoby się naturalne i zdrowe produkty. Takie testy to zatem świetne rozwiązanie, szczególnie kiedy w planach jest zmiana diety na taką, która w praktyce ma być jeszcze lepsza. Warto o tym pamiętać.


Niejeden dietetyk wskazuje także, że dieta ma być zbilansowana. Oznacza to, że powinna ona posiadać wszelkie najważniejsze składniki odżywcze – minerały, witaminy, czy mikroelementy. Witaminy są niezwykle ważne w naszej diecie i powinny być jej podstawą. Trzeba mieć to na uwadze. Co więcej – liczy się również ilość przyjmowanych składników. Należy jeść mniej obfite posiłki, ale częściej, należy też ograniczyć jedzenie różnych potraw pod sam wieczór. Organizm nie będzie bowiem mógł wielu składników odpowiednio przetrawić.Odchudzanie jest zazwyczaj procesem złożonym, a nade wszystko długotrwałym. Nie należy liczyć na efekty już po [http://www.gabinet-dietetyczny.pl/]iętać trzeba chociażby o efekcie jojo - osoby, które się odchudzają po jakimś czasie mogą odpuścić, a kiedy wrócą do swoich pierwotnych nawyków żywieniowych, znowu mogą przytyć. Jest to niedopuszczalne i należy pamiętać, że nie jest to też z korzyścią dla organizmu. Dietę również wybierzmy taką, która nie będzie rewolucją dla organizmu. Szczególnie, gdy jesteśmy w podeszłym wieku, takie gwałtowne zmiany mogą skończyć się źle i przynieść odwrotny skutek. Zasada zdrowego rozsądku powinna dominować jeśli chodzi o odchudzanie.