Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Nie przegap pierwszych symptomów cukrzycy

  • Posted on: 3 April 2022
  • By: addmean
Cukrzyca nie jest chorobą która dosięga nas jednego dnia. Jej oznaki pojawiają się z wolna, dając nam w pewnym sensie czas na kontrakcję. Kłopot w tym, iż często są przez nas bagatelizowane lub wiążemy je z zupełnie innymi dolegliwościami. W naszym kraju na cukrzycę typu drugiego kuruje się ok. 2 milionów ludzi. Wedle ocen ekspertów drugie tyle cierpi na cukrzycę, jednak o tym nie wie, bowiem nie spostrzega niepokojących symptomów.


Cukier
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Dlaczego cukrzyca jest groźna? Bo kiedy insulina bądź nie realizuje swych funkcji, bądź też jest jej po prostu zbyt mało – nadmiar cukru rozpoczyna zbierać się we krwi. Jeżeli cukrzyca nie będzie w tej fazie kurowana (właściwą dietą przeskocz do tej strony lub farmakologiczne) uszkodzone zostaną naczynka krwionośne, przeto posłuszeństwa zaczyna odmawiać tak serce, nerki, jak też wzrok.

Niestety, pierwsze objawy cukrzycy łatwo pominąć. Mogą nimi być: wyczerpanie, ospałość, trudności z koncentracją, powiększony apetyt, wzmożone pragnienie, zaparcia, nawracające infekcje, podwyższone wypadanie włosów, świąd skóry, pogorszenie wzroku a także przekrwienie spojówek. Jeżeli kolejne kawy nie likwidują problemu senności, wypijane kolejne szklaneczki napoju nie potrafią ugasić pragnienia, zaś apetyt rośnie bez wyraźnych powodów, oczy bolą zaś dodatkowo obserwujemy pojawianie się niepokoju czy nawet stanów depresyjnych, warto sobie zadać pytanie o rzeczywistą przyczynę tegoż stanu . Rzecz jasna analogiczny całokształt oznak może występować również w innych schorzeniach, jednakże wziąwszy pod uwagę częstotliwość występowania cukrzycy, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o cukrzycy.


dieta
Author: nevena kukoljac
Source: http://www.flickr.com
Raz do roku powinniśmy robić kontrolne badania laboratoryjne. Główne to wskazanie poziomu glukozy we krwi. Jeśli zachodzi konieczność przeprowadzenia dalszych testów, przeprowadzamy badanie obciążenia glukozą.

Czy zainteresowała Cię moja strona? Bardzo mi miło. Świetnie będzie, jeżeli znajdziesz jeszcze sekundę, żeby napisać swoją opinię.

Co zrobić jeśli okaże się że mamy problem z cukrzycą? Wtedy musimy czym prędzej wyszukać dobrego lekarza diabetologa. Warto rozpocząć od przeszukania Sieci internetowej. Wystarczy w tym celu wystukać w przeglądarkę wyrażenie: diabetolog i Warszawa (jeśli mieszkamy w tym mieście), a uzyskamy mnóstwo rezultatów. Miejmy na uwadze że w leczeniu tego schorzenia istotnym jest nie tylko zażywanie specyfików, lecz także odpowiednia dieta.