Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Leki bez recepty w jakie warto być wyposażonym

  • Posted on: 20 November 2021
  • By: addmean
Nim rozpoczniemy gromadzenie najpotrzebniejszych leków, pomyślmy o podstawach, w każdym domu bowiem powinno znaleźć się miejsce na termometr, witaminę C, bandaże oraz środki do dezynfekcji, tj. woda utleniona bądź spray do dezynfekowania skóry. To baza. Potem dobieramy leki na konkretną przypadłość. Grypa, gorączka, przeziębienie, niedomagania ze strony układu pokarmowego, boleści różnego pochodzenia. Kiedy mamy malutkie dzieci, które jak wiemy, chorują o wiele częściej niż dorośli, środki zapobiegawcze będą niezbędne.


lekarstwa
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Chyba najczęstszą dolegliwością bywa ból głowy. Najefektywniej poradzą sobie z nim specyfiki na podłożu paracetamolu, ibuprofenu bądź kwasu acetylosalicylowego. Ponieważ działają przeciwgorączkowo świetnie nadają się one również do walki z przeziębieniem bądź grypą. Dla dzieci najodpowiedniejsze będą czopki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bądź syropy. Kaszel, katar, bóle gardła – przychodzą najczęściej wraz z okresem zimowo-jesiennym.

Nasza apteczka powinna być wyekwipowana w dwojakiego typu syropy, dobrane do każdej ewentualności: na kaszel suchy (nawilżacz powietrza blaupunkt ahs601) oraz mokry. Bólowi gardła możemy zaradzić zaopatrując się w tabletki do ssania – najodpowiedniej zarazem odkażające jak też miejscowo przeciwbólowe. Ponadto naszą domową pierwszą pomoc warto ubogacić o preparaty do walki z niestrawnością, gdyż leki na zgagę, ból brzucha, biegunkę czy wzdęcia również mogą być bardzo pomocne.


lekarstwa
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Warto też zaopatrzyć się w kompozycje ziół dla nas przydatne. Fitolizyna na przykład jest skuteczną kompozycją ziół, zawiera między innymi: kwiat bzu czarnego, korzeń pietruszki, ziele owsa, korzeń lubczyku, ziele skrzypu. Fitolizyna działa moczopędnie i wiatropędnie o czym możesz przeczytać na - . Składniki tegoż preparatu pomagają w eliminowaniu wody z organizmu, przez co ułatwią usunięcie razem z moczem toksyn. Wskazaniem do stosowania tego leku mogą być: stany zapalne dróg moczowych, piasek nerkowy, kamica dróg moczowych.

Wszystkie wcześniej wyszczególnione leki są dostępne bez recepty oraz osiągalne również w aptekach internetowych.

Chcemy Cię zachęcić do nowej pasjonującej strony - kontynuuj czytanie (https://novamedis.pl/detoks-organizmu/) bez limitów, by móc zapoznać się z innymi postami na ten temat.

Leki te trzeba zawsze przyjmować zgodnie z zaordynowaniami zawartymi w ulotce lub zgodnie ze wskazówkami lekarza lub farmaceuty.