Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega hipoteka zwrotna? Czy się opłaca? Jakie korzyści może zapewnić?

  • Posted on: 28 April 2020
  • By: addmean
W ostatnich latach bardzo popularna jest hipoteka zwrotna. Jest jak najbardziej przeznaczona dla starszych osób, które są prawnymi właścicielami mieszkań i domów. Jak więc brakuje im środków na życie, są w stanie zawrzeć umowę z jakąś firmą, która zapewnia takie rozwiązanie.


Hipoteka zwrotna, określana także przez niektórych jako odwrócona hipoteka polega na tym, że możemy mieszkać w swoim domu do końca swoich dni. Będziemy jednocześnie dostawać jakby dodatkową emeryturę od firmy, z którą zawarliśmy umowę. Lecz po naszej śmierci mieszkanie przejmuje firma, z którą zawarliśmy umowę.
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com


Tu jednak powstaje pytanie czy tego typu świadczenia finansowe, jakie są oferowane przez firmę sprzedającą produkt, nie będą zbyt niskie wobec stale rosnących kosztów życia. Bo właściwie kilkaset złotych, jakie są wypłacane dzisiaj może mieć niezbyt dużą wartość w przyszłości, co więcej najlepiej sprawdzić przez jaki okres jest płacone świadczenie i w jakiej wysokości - czytaj o dożywotniej rencie na


Oczywiście wszystko zależy od sytuacji życiowej konkretnej osoby.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy tego opisu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. W nim odejdą wszelkie Twoje rozterki.

Generalnie jednakże tego typu hipoteka jest najbardziej odpowiednia dla osób w starszych, jakie nie mają żadnej rodziny i bliskich. W innej sytuacji korzystniej zastanowić się, czy jest to dobry pomysł - polecana hipoteka zwrotna od Funduszu Hipotecznego DOM.


Czy nie mamy osoby w rodzinie, której nie chcielibyśmy ofiarować tego rodzaju nieruchomości? Tak jak stwierdziliśmy wcześniej, wszystko to zależy od danej osoby i to jak prezentuje się jej sytuacja życiowa.

Ta najnowsza wiadomość została napisana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, by pozyskać zupełnie nowe informacje. Zachęcamy do naszego serwisu!

Niemniej, jeżeli mamy więcej możliwości, to najlepiej także je rozpatrzyć, by wybrać jak najlepiej.